Wpis z mikrobloga

Stary tekst ale

Drogi nasz Lechu ,Drogi Prezydencie!

W obliczu narastającej degrengolady naszych polityków a zwłaszcza tych rządzących "łże w żywe oczy”, pragnę podziękować Panu za Pana jakże prorocze słowa dotyczące braci Kaczyńskich. Jest Pan dla mnie i kilku moich znajomych świadectwem tego, że można być uczciwym, że można mówić zwykłym językiem, że można być wrażliwym na ludzką biedę i bezradność. Że można być przenikliwym, że można mieć zwykłą rodzinę na głowie i odpowiadać za państwo. Takim Pan dla mnie jest i jak dzisiaj porównuję politykę totalnego zamętu, niszczenia i zawłaszczania państwa przez rządzących, to zatęskniłem za Panem. Rządzący się Pana boją, nie wiem czy szanują bo dla nich nawet ideały dla nas święte są dziś szargane. Dlatego proszę Pana o zabranie głosu, o przemówienie do Polaków by się nawrócili. Proszę pokazać społeczeństwu ile pieniędzy wydaje kancelaria prezydenta w porównaniu z ubożyzną w czasie, kiedy to Pan był naszym Prezydentem. I gdzie tu skromność i umiar w wydawaniu naszych pieniędzy. Gdzie te wartości praworządnego państwa? I wreszcie czy prawdziwy , głęboko wierzący ( jak wyznał kiedyś .Marcinkiewicz o sobie) Polak może tak kłamać narodowi ,być takim cynikiem i obłudnikiem? To moim zdaniem nie w imię dobra Polski ,to dla utrzymania władzy ,za wszelką cenę .Bo władza dla rządzących to tylko rozpasanie i przywileje .Marnotrawienie naszych nadziei i naszych pieniędzy .Ja długo mieszkałem w dużym mieście ,przeniosłem się na starość (mam 58 lat) na wieś .Chciałem się wyciszyć ,być od tego zgiełku politycznego dalej .Ale niestety nie mogę .Bo całym sercem buntuję się widząc co się z naszą ojczyzną ,z nami Polakami wyprawia .A mój sąsiad ,który również pochodzi z tego samego miasta ,rzekł mi ostatnio :"ten Wałęsa jest wielki ,kiedy inni byli oczarowani Kaczyńskimi ,On jeden powiedział publicznie ,że jeszcze zobaczycie ,co znaczą Kaczyńscy ".Być może przekręciłem dosłowność tych słów ,ale ich istota jest prawdziwa .Musiałem się komuś wyżalić a jedyną osobą przed którą mogłem to zrobić jest Pan drogi Lechu! Życzę Panu wielu szczęśliwych dni ,życzę Panu, aby Pana syn poszedł w ślady ojca i został mężem opatrznościowym Polaków .Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i Szczęść Boże! Janusz Sxxxxxx.Oxxxxxxxxx. #polityka
  • 39