Wpis z mikrobloga

Witajcie, mam problem z telefonem Xiaomi Redmi Note 2, otóż kiedy podłączam go kablem do PC następuje zero jakiejkolwiek reakcji na telefonie poza ładowaniem. Nie powinno wyskoczyć jakieś okno przesyłu danych jak na innych androidach? Instalowałem już Mi PC Suite, sterowniki do Note'a 2 i nadal bez zmian, nie mogę wrzucić nic z komputera na telefon ani odwrotnie bo ani nie następuje instalacja sterowników na PC jak również nic nie dzieje się na ekranie telefonu, który wydaje tylko dźwięk podłączanej ładowarki.. Miał ktoś może podobny problem? #pytanie #xiaomi #redminote2 #pomocy

  • 22
@Lord_Jim nie dzieje się nic, z windowsa 7 pamiętam że wyskakiwało okno automatycznej instalacji sterowników jednak tutaj 0 reakcji komputera na podłączany telefon, ale to chyba nie jest wina systemu, może coś z softem w telefonie jest nie tak?
@katamori1 musisz znaleźć ustawienia łączenia bo pewnie masz tylko ładowanie zamiast mtp nie wiem gdzie to będzie na miui bo dawno oj dawno go nie miałem..
@Bamve: od razu o tym pomyślałem ale nie widzę tego w ustawieniach :/ zauważyłem jeszcze, że kiedy chcę zaznaczyć opcję "telefon jako modem" to nie mogę bo jest napisane "nie podłączono USB" (mimo podłączonego telefonu) ()
@Bamve: usuwałem i instalowałem je od nowa już kilka razy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będę próbować to podłączać jeszcze po południu, jak tylko coś ruszy do przodu to dam znać. Dzięki za porady, nie sądziłem, że znajdzie się ktoś o tej porze ;)
@katamori1: jak się wyłączy mtp przypadkiem to później nie wyskakuje zapytanie o tryb połączenia po wpięciu do PC. Ściągnij apke do robienia własnych skrótów do ustawień i tam znajdź link do konfiguracji USB. W MIUI w ustawieniach nie ma tego skrótu bo powinien automatycznie pytać, no ale właśnie przeoczyli, że jak się wyłączy to nie pyta o mtp.