Wpis z mikrobloga

duży #!$%@? na #pocztapolska - graty z #aliexpress wróciły do chin.
W domu CIĄGLE ktoś jest, choćby moja matka która nie wychodzi.
W ciągu miesiąca odbrane conajmniej >20 przesyłek, z aliexpresów i zwykłych (rachunków itp). Do części z nich mam nr trackingowe z dowodem, że doręczone bez problemu...

Dzisiaj #!$%@? patrzę w trackingi, bo chińczyk przegina z czasem dostawy, a tam:

2016-01-02 08:32 WER Warszawa, Package sent from Poland
2015-12-30 09:22 UP Opole 1, Item return
2015-12-30 09:22 UP Opole 1, Unsuccessful delivery - decision to return
2015-12-23 07:11 UP Opole 1, The second postal notice
2015-12-15 15:40 UP Opole 1, Item can be collected at the post office
2015-12-15 15:37 UP Opole 1, Postal notice
2015-12-15 11:01 UP Opole 1, Handing over of item to delivery
2015-12-15 08:41 UP Opole 1, Processing of item for delivery
2015-12-14 05:31 WER Warszawa, Item arrived
2015-12-09 13:06 GUANGZHOU, Package sent
2015-12-08 21:44 International Postal System, Item posting

Jakim kurde cudem? dlaczego?
  • 13
  • Odpowiedz
pisz skargę do centrali


@matiwoj11: poszło:

Reklamacja została potwierdzona i przekazana do działu reklamacji. Na adres e-mail: xxx zostało wysłane potwierdzenie.

Ciekawe czy się odniosą SOA #1: u nas działa, w systemie jest że było awizowane to było, nie mamy pana paczki i co nam pan zrobisz ;)
  • Odpowiedz
niekoniecznie byla to paczka do Ciebie, tylko na inny adres w Opolu...

@sylwek2k: teoretycznie możliwe, aczkolwiek - sprzedawca mający dość specjalistyczne i egzotyczne graty (więc że akurat w tym samym czasie, do tego samego Opola by coś szło od niego - mało prawdopodobne), od którego już brałem conieco i wysyłał prawidłowo (więc też nie sądzę by źle zaadresował)
  • Odpowiedz
Polecam serdecznie eawizo. Jak listonoszowi dupy nie chce się ruszyć to dostaniesz sms lub maila.


@MichalQ20: wyobraź sobie że to mam...
Tylko że ten system działa "jak wszystko w poczcie" - mam wpisane tam swoje dane... ale mam polskie znaki w nazwisku.
Gdy chińczyk wysyła przesyłkę, to na etykiecie idzie bez polskich znaków, i system tej paczki nie wyłapuje.
Krajówki z normalnymi adresami - wyłapuje ok.
Próbowałem równocześnie dodać swoje dane
  • Odpowiedz
@hrumque: Te statusy mogą oznaczać również to, że przesyłka była źle zaadresowana, np. brak ulicy czy innych istotnych danych i nie byli w stanie ustalić, komu to dostarczyć, więc musieli odesłać do nadawcy.

Niestety Chińczycy czasami nie wpisują wszystkich danych na kopertę i stąd takie kwiatki. Też raz miałem taką sytuację.
  • Odpowiedz
Te statusy mogą oznaczać również to, że przesyłka była źle zaadresowana, np. brak ulicy czy innych istotnych danych i nie byli w stanie ustalić, komu to dostarczyć, więc musieli odesłać do nadawcy.

@eshabe: majfriend jest kumaty, wysyłał mi wcześniej już, i za każdym razem robi fotkę paczki wychodzącej na poczcie (w celu zabezpieczenia czy była otwierana, czy w ogóle wysłał itd) - dostarczył mi fotkę i faktycznie ma etykietę z pełnym
  • Odpowiedz