Wpis z mikrobloga

Ratujcie bo nie wytrzymie. Moja babcia z racji tego że bardzo się nudzi łazi po wszelkiego rodzaju pokazach itd i tym sposobem zrodził się pomysł co by mojej siostrze na 18 kupic pościel. Fajnie, fajnie, nikt by nic przeciwko nie miał no ale co tam zwykła pościel, trzeba zdrowotną! I to nie byle jaką, za 1900zl, a że można na raty to czemu nie. Ale w ratach już wychodzi 2700. Piękny prezent. I teraz sytuacja własciwa, mama się wkurzyła, fartem w ostatni dzień dała radę złożyć odstapienie od umowy, połaziła po rzecznikach czy to będzie prawomocne, wszystko spoko, trzeba odesłać w ciągu 14dni te całe kołdry, babcia lamentuje bo jak to sama musi za przesyłkę tyle piniendzy a ona ni ma i w tym momencie wszystko byłoby zakończone i wszyscy byliby szczęśliwi gdyby nie to że babcia zmieniła zdanie bo ciepłe to to i przyda jej się. Niech jeszcze raz powie, że piniendzy nie ma :(

#gorzkiezale
  • 11
@vkzk: współczuję tej sytuacji, te pokazy służą oszustwom na takich ludziach jak twoja babcia. powiedz jej że to popularne oszustwo tak samo jak metoda na wnuczka albo poszukaj w necie jakiegoś archiwalnego materiału z telewizji na ten temat to może uwierzy
@fe4n ja to wiem, wszyscy to wiedzą. Ale wytłumacz to kobiecie, która pół życia przesiedziała w kościele. Której nie zdziwiło że na umowie nie ma nazwy firmy tylko osoba prywatna, nawet nie było numeru umowy ani banku w którym wzięła kredyt i która uważa, że nie ma się czym przejmować bo i tak zemrze i nie rozumie że długi przechodzą :/
@Arveit @Aztek2201 ja wpływu za dużego nie mam, mama próbowała coś zdziałać jak i reszta rodziny. Problem jest w mentalnosci ludzi ze wsi bo Zośka też kupiła to co ja nie mogę. Jedną babcię dało się ogarnąć to teraz dzwoni jak tylko ma wątpliwości a druga to jak grochem o ścianę
@vkzk: no szkoda. Nic nie zrobisz, że na świecie grasują takie #!$%@? janusze biznesu, co żerują na niewiedzy starszych kobiet. Jeszcze na takie pokazy zapraszają celowo ludzi 40+ xD Chciałem się kiedyś wkręcić pośmieszkować, to ni #!$%@?.
@vkzk: przerabiałem taką sytuację z teściem - na szczęście udało się w porę odkręcić sprawę, teściowa jak go zobaczyła z tymi kołdrami to myślałem że go z chaty #!$%@? :). Teraz ma zakaz wychodzenia z dowodem osobistym na takie "imprezy", a bez dowodów nie wpuszczają tak że ma z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)