Wpis z mikrobloga

Mirki z #motoryzacja, czy któryś z was ma i używa webasto? Ew zajmuje się montażem takich cudów i wie z czym to się je? Pierwsze mrozy już za nami, a dziś moja #skoda diesel po kilku dniach bez jazdy nie była zbyt szcześliwa kiedy ją odpalałem. Zajście do pierwszego lepszego auto serwisu i usłyszenie tekstów dla naiwniaka gdy jest się webastowym laikiem niezbyt mi się patrzy. Tak więc, ktoś się zna na tym wynalazku lub ma i sobie chwali?
  • 20
@TheSunDoesNotRiseEveryMorning: jak mieszkasz w domku jednorodzinnym to najtaniej wyjdzie zamontowac po prostu grzałkę do dogrzewania płynu w układzie chłodzenia (przyjedzasz, podpinasz fure kablem do pradu a programator Ci załącza grzałke i rozgrzewa silnik na konkretna godzine), bardzo popularna rzecz w krajach skandynawii, ale raczej pod blokiem, to ciezko z tym bedzie
dolozylem webasto do swoich aut, steruje przez telefon , przez telefon sprawdzam rowniez temperature w aucie oraz napiecie akumulatora. webasto to fantastyczna sprawa! kupowalem instalacje uzywane a koszt byl smieszny. uzywam instalacji thermo top bw50 i dw50 oraz dodatkowych modulow do zdalnego monitorowania i uruchamiania
@i_love_poland: webasto używane (bo nowe na kosmiczne ceny) to koszt ok 1000 zł. montaż nie wiem bo sam montowalem. Jest to część uniwersalna a największy problem to znalezienie miejsca dla pieca pod maską. Reszta montażu to prosta sprawa. Koszt sterownika gsm to 150 zł. Na allegro gość sprzedaje takie robione przez niego. Działa bez zarzutu.

Skąd jesteś?