Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakiś powód oprócz ddr4 żeby do kompa do gier i photoshopa i innych cudów adobe'a wkładać i5 6500 zamiast powiedzmy i5 4460? Oprócz faktu, że nowa podstawka, chociaż pewnie intel zrobi kolejną jak tylko nowa generacja wyjdzie, bo pieniądze. Jest jakiś skok wydajności zauważalny w ddr4 do tworzenia contentu z photoshopów? Od razu mówię, że sprawdzałem benchmarki, trzepałem fora, na anandtechu się żrą tak, że nic z tego nie wynika, benchmarki w kwestii gier są podobne :P
#pcmasterrace #komputery #kiciochpyta #pytanie #mirkopomusz
Pobierz Firenz - Mirki, jest jakiś powód oprócz ddr4 żeby do kompa do gier i photoshopa i inn...
źródło: comment_IcwP36bzUhrr5TIzd7w2ifQFCdPZg2w1.jpg
  • 7
@Firenz: Powiem tak ... ja składałem swój zestaw (home lab) na DDR3 i AM3+, bo kiedy pojawiło się DDR4 i to tylko dla intela, cena płyty, cpu i pamięci była po prostu miażdżąca .... ale teraz widziałem że ceny się unormowały ...

Więc dzisiaj pewnie poszedłbym w DDR4
Ją bym wybrał DDR3 bo na kompie z DDR4 będzie duży spadek wartości chyba że wezmiesz na firmę i sobie odliczysz. Nowa gama jest szybsza o 10-15% względem 1150, ale to także nie zawsze, z czasem będzie wieksza różnica.
@Firenz: różnica w cenach DDR3 i DDR4 to są jakieś grosze, wydajnościowo DDR4 są nie gorsze jak DDR3, a w zastosowaniach wymagających większej przepustowości vide rendering są lepsze. Ale jak już się zdecydujesz na DDR4 to weź jakieś szybsze niż 2133 MHz, najlepiej 2666 przynajmniej, bo te najsłabsze mają dosyć żenujący performance indicator. No, chyba, że płyta będzie na czymś słabszym niż Z170, wtedy bez różnicy.