Wpis z mikrobloga

Microsoft właśnie przekonał mnie że czas najwyższy by w Ziemie przywalił meteoryt i wszystkich zabił. Ufam w tej kwestii MS ponieważ ma tyle kasy i tylu ludzi że na pewno przeprowadził stosowne badania i statystyki...

Próbowałem właśnie zainstalować próbnie najnowszego Offica 2016. Wyszedł niedawno, a ja aktualizuje wszystkie programy i co się da na kompie (z marnego Win 8.1 do średniego Win 10, bo powiedzmy że nie chce się cofać do W7, choć czasami mi się wydaje że kolejne systemy to krok w przód i 2-3 do tyłu), więc czemu nie? Miałem Offica 2010, biednego i brzydkiego 2013 ominąłem, ale mam go w pracy więc wiem co może, no i skoro cały system będzie w stylu W10 to przeżyje już wygląd 2016, który powinien się spasować do W10.

No i dochodzimy do sedna... instalacja jest tzw. jedno kliknięciowa dla idiotów. I co to za problem? A no że mnie przerosła... zmarnowałem 5 godzin, by zainstalować program (i przegrałem!), gdzie Microsoft przygotował instalację tak by każdy największy ułom sobie poradził. Tak, instalacja dla największych i kompletnych idiotów, a mnie przerósła. Czemu? Bo... chciałem zmienić folder do którego się instaluje program i jego elementy. NIE DA SIĘ! Tak, dokładnie... nie da się. Jeszcze zmienić elementy mi się ostatecznie udało - ot 3 godziny by zrozumieć dlaczego nie da się normalnie, potem ściągniecie odpowiedniego programiku, edytowanie pliku xml, trochę wpisywania w linii komend i już (potem odkryłem bardziej zaawansowane narzędzie od microsoftu i da sie to lekko zautomatyzować, ale i tak instalacja wchodzi na poziom super zaawansowany już)! Mamy przerobiony plik instalacyjny który instaluje to co trzeba, ale nie da się, po prostu się nie da w żaden sposób zmienić folderu docelowego dla instalacji! A próbowałem wszystkiego co mogłem przy mojej jednak wiedzy zerowej w kwestiach adminowo-serwerowych, bo może gdzieś w nich jest narzędzie by to zrobić - ja się poddałem, wracam do Office 2010. Brawo. Mamy tak wielu idiotów i kretynów na Ziemi że MS usunął tą jakże skomplikowana opcję. Dla mnie to jasny sygnał że czas oczyścić Ziemie dobrym meteorytem i pozwolić jej żyć swoim życiem, bez idiotów ludzi którymi statycznie jak widać jesteśmy.

Microsoft znowu zrobił krok w przód, tylko tak szybki że aż cofnęło go o 40 lat wstecz, bo chyba wtedy też nie było możliwości wyboru folderu do instalacji, bo nie było nawet partycji.

#office #office365 #office2016 #office2010 #office2013 #microsoft #meteorytdlaziemi #oswiadczeniezdupy
  • 1
  • Odpowiedz