Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie wreszcie porządną stację lutowniczą. Wczoraj przyszła, rozpakowana, uruchomiona, dziś mi do warsztatu małżonka weszła. Zakup zauważyła, obejrzała, pokiwała głową, upewniła się, że ta jest lepsza, więcej mająca i tak dalej. Po czym zadała zasadnicze pytanie:
- innych kolorów nie było? Tylko niebieskie?

#elektronika #zonabijealewolnobiega #logikarozowychpaskow
  • 23
  • Odpowiedz
@deyna: a nienienie, stacja u mnie w warsztacie stoi, jedynym wnętrzu u nas w domu, w którym mam wyłączne prawo głosu odnośnie stanowienia o jego estetyce. I rzecz jasna, co za tym idzie, wnętrze to z estetyką ma baaardzo niewiele wspólnego, a pierwsze słowo, jakie się na temat estetyki tamże nasuwa, jest raczej brzydkie :)
  • Odpowiedz
@Polanin: nie wiedziałem, w takim razie sorry za zaśmiecanie.

Swoją drogą, dawno temu już postulowałem na mirko o jakiś katalog popularnych tagów z opisem znaczeń, bo nie zawsze są one oczywiste i bardzo często człowiek się o nich dowiaduje już po fakcie. Mój postulat bodajże nawet ze dwa plusy zdobył...
  • Odpowiedz
@djbartek: czy lepsza nie wiem, na pewno ładniejsza :)
Mój wep jest blaszany i kanciasty, za to więcej możliwości ma, prócz 70W błyskawicznie się rozgrzewającej kolby z bardzo fajnie działającym trybem standby mam jeszcze hotair (kompresorowy) i źródło podciśnienia do pęsety podciśnieniowej.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Co mogę napisać, poprzednio miałem przez ileś lat popularną 937, w tej nowej grotówka jak grotówka, po prostu się lutuje. Niewątpliwym plusem jest bardzo szybki czas rozgrzewu (nie mierzyłem, ale może z 15-20 sekund od zimnej do gotowej do pracy), bardzo mi się też podoba tryb standby: lutownica odłożona na podstawkę i nie używana przez wyznaczony czas sama się wystudza do 100 stopni i czeka sobie w takim wstępnie
  • Odpowiedz
ciesz się, że to potrafiła zrobić ;-P


@InsaneMaiden: moja małżonka jest wielce wyrozumiała jeśli chodzi o moje szaleństwa zakupowe do warsztatu. Jest to oczywiście układ wzajemny, w podzięce ja nie komentuję jej zakupów ciuchowych. Mimo, że czasem naprawdę, ciężko, bardzo ciężko jest... ;)
  • Odpowiedz
@Jarek_P: no to super, ja właśnie z 937 korzystam i też mi się od jakiegoś czasu kołacze po głowie, żeby na hotaira się szarpnąć. Będę ciekaw opinii po dłuższym czasie użytkowania. Groty pasują może z 937?

w podzięce ja nie komentuję jej zakupów ciuchowych. Mimo, że czasem naprawdę, ciężko, bardzo ciężko jest... ;)


Jak coś kupi, możesz zapytać: "innych kolorów nie było?" ;)
  • Odpowiedz