Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś książkę? Coś popularnego najlepiej, to może w bibliotece będzie.

Jakieś horrory, kryminały, thrillery. Jakaś lekka fantastyka czy sci fi też może być. Coś mocniejszego lepiej i nie polskie i autorki płci żeńskiej też średnio mi się widzą. I bez jakichś mocno ambitnych pozycji, coś lekkiego, przyjemnego, wciągającego.

Znacie coś kozackiego to rzućcie tytuł, może mi podpasuje :)
_______________
#ksiazki #czytajzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: jest wiele super książek jej autorstwa, mogę np. polecić: "Kot wśród gołębi", "Morderstwo z Orient Ekspresie", " Tajemniczy przeciwnik", "Zwierciadło pęka w odłamków stos", "Mężczyzna w brązowym garniturze"... a to tylko garstka ;)
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Moim zdaniem I nie było już nikogo, i tylko jedna jej mi się podobała, bo niestety później już irytuje to, że nie idzie się praktycznie za nic domyślić "kto zabił" bo poszlaki są naprawdę trudne do rozgryzienia. No i jej styl jest niezachęcający, (nudnawy, miejscami dłużyzny i widać, że poza samym opowiadaniem o motywach i zagadkach nie jest dobra w pisaniu) a wybrałem tą, bo jest krótka a dzieje
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Długo wymieniać najlepsze książki z Herculesem Poirot lub Panną Marple ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od siebie bym polecił tak na szybko "A.B.C", "Wigilia wszystkich świętych", "Morderstwo w Orient Expressie" (klasyk). ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Coś kozackiego? "Hyperion" Simmonsa. Od razu przyszedł mi do głowy właśnie ten tytuł, coś niesamowitego, połknęłam wszystkie części w iście rekordowym tempie i do tej pory czasami rozmyślam nad niektórymi zawiłościami fabuły. Nie chcę Ci niczego spoilerować, więc najlepiej zapoznaj się z blurbem książki. No i wydanie z "artefaktów" bardzo cieszy oczy nawet okładką, sam zobacz. ;)

Z lżejszych książek, to "Marsjanin" rzeczywiście jest dobrą sugestią, nie bez powodu
m.....i - @MarianAlkoholik: Coś kozackiego? "Hyperion" Simmonsa. Od razu przyszedł mi...

źródło: comment_zeUs56ko4MSAqtGjnKOAJL2zc2m89zFB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mallavi: Marsjanina czytałem, a Hyperion chyba nawet kiedyś zacząłem, ale jakoś nie ogarniałem zbytnio co właściwie czytam i o co chodzi w tym wszystkim i zrezygnowałem :( Może zrobię drugie podejście, z tego co kojarzę to obok tego ktoś Diunę polecał ;)
  • Odpowiedz
@MarianAlkoholik: Ha, też chciałam uciec się do porównania z Diuną, ale jak mam być absolutnie szczera... Książkę Simmonsa stawiam mimo wszystko nieco wyżej od przygód Muad'Diba. #niepopularnaopinia

Na początku też nie mogłam się połapać i wystraszyła mnie ta mnogość bohaterów oraz otwartych wątków, ale każda z tych postaci w kolejnych rozdziałach zostaje na tyle silnie zarysowana przez autora, że potem przestają się mylić i jest
  • Odpowiedz