Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam do Was prośbę bądź jakieś tipy chociaż. Jak wyceniacie strony, które tworzycie?

Mam do zrobenia stronę z 5 podstronami, wszystko responsywnie, do tego ja muszę zorganizować domenę, serwer i (co najgorsze) design. Za cholerę nie mam pojęcia jak to wycenić, przychodzi mi tylko jedna kwota ale nie jestem pewny czy 1,5k to nie za dużo?

#programowanie #frontend #stronywww #webdev #webdesign
  • 18
@vanot: Robisz od zera czyli zaczynasz od projektu graficznego, potem tniesz itp itd? Jak tak to imho za mało. Jak korzystasz z gotowego szablonu i zmieniasz kolorystykę czy dodajesz inne foto w sliderze to dobra cena. Zorganizowanie domeny i serwera to 10 minut.
@sprzedafcaMakaronu: Wszystko robię sam od zera, to jest znajomy, taki januszowy w sprawach internetowych, wie tylko tyle, że internet to teraz moc i musi mieć dobrą wizytówkę w internecie i tyle. Za wszystko odpowiadam ja, Januszowy Janusz mi tylko ma zdjęcia dostarczyć, pewnie będę musiał copywriterem się wspomóc w tekstach na stronę, oczywiście nie z mojej kasy.
@vanot: Jeśli nie czujesz się mocny w deisgnie przemyśl kupno szablonu z themeforest i dostosowanie go do potrzeb. Wtedy za kupno + postawienie, spersonalizowanie szablonu, dodanie zdjęć i treści (podesłanych przez copywritera) i wrzucenia tego na serwer z kupioną domenką te 1,5k CBLN będzie dobrą stawką. Jeżeli zaczniesz się brabrać w robienie designu, 1000 poprawek, siedzenie godzinami nad czymś czego nie lubisz (design), to 1,5k może się okazać za mało
@KrzysztofKrawczyk: Dzięki za odpowiedź i za rady. Ogólnie nie jestem zbyt mocny w Wordpressie, style każdy umie zmienić, ale nie wiem jak ze zmianami pozycji poszczególnych elementów dla przykładu. Co do designu, to nie chodzi o to, że nienawidzę tego czy coś tylko uważam, że nie mam zbytnio zmysłu estetycznego. Na szczęście klient jest januszem typu budowlaniec, który dał mi wolną rękę i jak będzie tak będzie, byleby było w miarę
@vanot: Czy robić szablon samemu czy nie - decyzja należy do Ciebie :)

Co do umowy to polecam. To, że znajomy znajomych nic nie znaczy, a właściwie może być jeszcze gorszą okazją do wykorzystywania Cię w stylu "no przecież to mała popraweczka, co to dla ciebie". Lepiej spotkać się nawet 2-3 razy, spisać wszystko dokladnie, podpisać i wtedy wszystko będzie klarowne. Jak Janusz biznesu nagle sobie przypomni, że zapomniał Ci powiedzieć
@bazingaxl: wydaje mi się po prostu, że postawienie hostingu, podjęcie domeny i ustawienie wordpressa za 3k to trochę dużo. Osobiście siedze we front endzie z 1,5roku a na WP się nie znam kompletnie, stąd może uznaje, że stawką jest za wysoką, ponieważ nie byłbym w stanie napisać żadnego pluginu do WP, co najwyżej pozmieniać style w cssach..