Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie składanego kompa dla znajomego (miał być do 4k ale trochę nagiąłem budżet i to jest już max)
http://www.morele.net/inventory/info/RGh3cy/

Opłaca się dołożyć do pamięci 2133 w porównaniu do 1600 (co za tym idzie trzeba też dopłacić do płyty głównej żeby była na Z97)

Co sądzicie o sekcji zasilania wybranej przeze mnie płyty?

Macie może jakieś sugestie odnośnie zestawu?

#pcmasterrace #zestawkomputerowy #komputery
  • 24
@vTadel: Nie lepiej już taki build zrobić pod skylake? Chyba, że kolega ma ciśnienie na OC. Nie przepadam za corsairem zwłaszcza do kart takich jak 970. Sprawdź sobie XFX albo Seasonic, ewentualnie Antec, Thermaltake.
@myfriend: ale to nie będzie sprzęt do 4k

@erse: ok poszukam coś z 80+. A co do skylake to chodzi o to, że to będzie znów dopłacanie a budżet i tak jest już przekroczony. Sądzisz, że lepiej by wziąć skylake + płytę pod to i nie robić OC? Nie robiąc OC nie ma sensu chyba brać też Macho rev 2 na wentylatora
@vTadel: Karta graficzna - gtx 970 msi 4g gaming - z półpasywnym chłodzeniem zjada tego asusa co wybrałeś a cena ta sama. Budę dałbym większą, ten zalman zmieści 970, ale zostanie bardzo mało miejsca na swobodny przepływ powietrza.
@erse: @vTadel w pierwszym zdaniu :) rozumiem ,że miał być do 4k i nagiął budżet. Ale do 4k to budżet powinien być dwa razy większy. Więc chyba o naginaniu nie ma mowy. Pozdrawiam śmieszków. A tak btw do skylake dziś to żadna dopłata i nie ma sensu cofać się do starszej architektury. DDD4 starczy zapewne do następnej generacji. Na morele pamięci drożej niż u innych dostawców lekko o 100-120 za 16gb.