Wpis z mikrobloga

Obiecałem, że coś przygotuję dla #csiwykop w sprawie #ewatylman i oto jest:

http://csiwykop.webserwer.pl

Nic specjalnego. Efekt kilku godzin pracy, który miał mi odświeżyć wiedzę w technologii, z którą nie miałem do czynienia od 2 lat :( Ma na celu usystematyzowanie wiedzy na temat tego co wiemy na temat sprawy Ewy Tylman. Nie ukrywam, że w aplikacji nadal mogą znajdować się błędy zarówno merytoryczne jak i techniczne. Wszelkie uwagi zgłaszajcie na priv. Obecnie jak opanuję sterownik do podłączenia z bazą MySQL (wiadomo o co chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)) to dołożę jeszcze możliwość uzupełniania przebiegu wydarzeń minuta po minucie. Ktoś jeszcze wspominał, że chciałby napisać co nieco na temat możliwych teorii, więc jakiś prosty panel blogowy też się pojawi.

Na razie dostępna jest mapka poglądowa z informacjami odnośnie sprawy oraz aplikacja, która pozwala na zmierzenie odległości jakie przebyła Ewa z Adamem i skorelowaniu tego z czasem, aby sprawdzić czy te magiczne 6-8min jest możliwe. Zdziwi Was wartość 1.25m/s jest to prędkość z jaką poruszali się Adam z Ewą na monitoringu na Mostowej (policzona na podstawie czasu oraz odległości jaką przebyli). Ta wartość jest domyślna, ale możecie poeksperymentować ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tę aplikację można również wykorzystać do zmierzenia jak daleko może przemieścić się ciało w rzece. Podkreślam, że ta aplikacja opiera się na wzorze poznanym przez każdego z nas w szkole podstawowej, więc wyniki mają jedynie charakter poglądowy.
Nie będę pisał instrukcji jak korzystać z kalkulatora. Powiem tylko, że zaczynacie od wyznaczenia trasy klikając na mapce, a następnie po wpisaniu odpowiednich wartości klikacie Oblicz.
  • 5