Wpis z mikrobloga

@TheFuckingRoses: Moje któreś z kolei piwo ma dziwny aromat i posmak.. Raczej nie zakażenie bo pilnuję się jak nie wiem z czystością. Piana też nie w każdym była idealna. Zastanawiam się czy to nie kwestia samego warzenia. Może piwo ma za niską temperaturę a potem za długo je chłodzę do tych 20 stopni.. A może to kwestia temperatury fermentacji, ale za każdym razem stosuję się do instrukcji. Demotywująca sprawa ( ͡
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy to nie kwestia samego warzenia. Może piwo ma za niską temperaturę


@ZaczynamOdNowa: Czyli jaką? Ja nie mam chłodnicy i zdarzało się że chłodziłem 12-14h i piana była ok. Tylko w jednym (FES) byłem niezadowolony z piany i nie znalazłem przyczyny, grubo i średnio pęcherzykowa, dosyć szybko znika i bardzo ciemna, w żadnym innym piwie nie widziałem tak intensywnie brązowej piany.
  • Odpowiedz
@ZaczynamOdNowa: Może zła woda ("coś mi w piwie przeszkadza"), albo płyn do mycia naczyń, inne źle spłukane środki czystości, tłuszcz (np z dodatków)(piana)? Na 100% nie zakażenie i nie błędy?
  • Odpowiedz
@Nebayh: dopasuje sobie przerwe bialkowa (brak) i wysoka alkoholowosc jesli tak rozumiemy okolo 8%. Uzywam zawsze glukozy, fermentuje mniej wiecej tyle samo co jasne gdzie mam piane obfita. Nastepny zacier polece z przerwa bialkowa i sprawdze czy to jest to. Chcialbym walnac jeszcze raz oatmela bo kupne maja genialna piane ale oszaleje jak jeszcze raz prace i pieniadze wyrzuce w bloto i bede #!$%@? z kazda butelka ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@TheFuckingRoses: Wykonanie przerwy biaukovej właśnie pogarsza pianę. Spróbuj użyć czarnych słodów ze Steinbacha, CM lub nawet Strzegomia, porządna przerwa dekstrynująca i wyższe nagazowanie. 8% to nie jest turbo alkohol, piana być powinna.
  • Odpowiedz
@salvador94: No spoko, ale widzisz, że u każdego jest inaczej, ja miałem tylko raz dobrą pianę przy żytnim ale, reszta ma słabą, op ma dobrą przy jasnych, a przy ciemnych brak. Grodziskie z Fortuny ma turbo pianę, grodziskie z pinty już słabo.
  • Odpowiedz
@BrowarPERUN: nagazowanie prawidlowe, tu nie ma zastrzeżeń, tyle ile w stoucie byc powinno. Tylko nie ma piany zupełnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w aromacie jest kawa, jest czekolada, są korzenie, jest pomarańcza, nie ma piany ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz