Wpis z mikrobloga

Prezydent podpisał ustawę o górnictwie. Budżet będzie dopłacał do kopalń do 2018

Nowela ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego ma umożliwić nieodpłatne zbycie kopalń, zakładów górniczych lub ich oznaczonych części Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK). Ustawa, która została przyjęta przez Sejm 22 grudnia br, wydłuża możliwość przeniesienia kopalń lub ich części do Spółki Restrukturyzacji Kopalń o kolejne trzy lata, czyli do końca 2018 r. na tyle maksymalnie pozwala Unia Europejska). To oznacza, że koszty tego procesu będzie w tym okresie ponosił budżet państwa. Według wyliczeń Agencji Rozwoju Przemysłu na tonie sprzedanego węgla spółki górnicze mają ok. 30 zł straty, a budżet państwa dopłaca do bieżącej produkcji ok. 200 mln zł rocznie.

#gornictwo #dobrazmiana #polityka #neuropa #4konserwy #mikroreklama
  • 13
@poszukiwacz_zaginionej_warki: jedyne co znalazłem to 2 zdania z cameronem wypowiedziane w czasie 2 minut z przerwą 1 minutową pomiędzy zdaniami. Wywiad dla chińskiej telewizji gdzie użył trudnego słowa "OKEJ". Broń Boże nie mam pretensji do niego, bo w jego czasach lekcje angielskiego zaczynały się pewnie w liceum, albo dopiero na studiach. Jednak przed wyborami mówiono zupełnie coś innego. Historia zatoczyła koło. Kwaśniewski miał być wykształcony - w rzeczywistości nie był. Duda
@poszukiwacz_zaginionej_warki: nie zaglądałem dudzie w indeks, jednak jeżeli angielski nie jest przedmiotem głównym na studiach (a nie sądzę, żeby na studiach prawniczych był, gdyż uważam, że są to wystarczająco ciężkie studia i angielski byłby zbędny - choć mogę się mylić) to zaliczenie jest tylko formalnością. Studiowałem pare lat temu i nie spotkałem osoby, która nie zaliczyła języka obcego na studiach.
Uważam, że pisanie, że duda "umie" angielski też jest na wyrost.
@baletny: dużo filozofujesz ale mało w sumie wiesz, więc nie wiem po co ciągniesz dalej tą dyskusję?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Angielski (lub inny nowożytny) jest przedmiotem obowiązkowym na chyba każdym kierunku studiów.

Zajęło mi 30 sek. zeby sprawdzić, ze Dudeł zna kilka języków obcych, w tym angielski i niemiecki:

http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/08/andrzej-duda-podkresla-swoj-atut-co-wyroznia-nowego-prezydenta-od-politykow-platformy-00518711.html

Na jakim poziomie to nie wiem, natomiast pisanie że Dudeł "nie zna angielskiego" bo nie jesteś w
@poszukiwacz_zaginionej_warki: stwierdziłem tak, po wypowiedzi do camerona. Posłuchaj sobie z jakim problemem wymawia 2 zdania. Wyuczył się ich na blachę. I to nie tylko moja opinia. Prosiłem wyżej dajcie mi nagranie gdzie widać, że duda mówi po angielsku to zmienię swoje zdanie. Słyszałem, jak czyta po angielsku i idzie mu to sprawnie, ale zgodzimy się, że nawet Tusk czyta sprawnie po angielsku.