Wpis z mikrobloga

No elo Mirasy i Miraski. Potrzebuję kogoś, kto zna się na historii ewentualnie jest chemikiem czy cuś. Generalnie ciężko to określić, bo potrzebuję speca w pewnym temacie, który jest mi obcy. Mianowicie, znajoma znalazła na strychu w swoim poniemieckim domu szklaną ampułkę, zamknięta, bez możliwości otwarcia. Można ją tylko rozbić (pic. rel.). W środku znajduje się ciemnozielony płyn. Jak myślicie? Trzeba to zgłosić na policję czy do innych służb? Co robić? To nie jest zarzutka. _
#historia #chemia #csiwykop #iiwojnaswiatowa?
Agresciwo - No elo Mirasy i Miraski. Potrzebuję kogoś, kto zna się na historii ewentu...

źródło: comment_0t8ntPWZzA9REgXV1XCr0jcAw5AQguSg.jpg

Pobierz
  • 372
  • Odpowiedz
UPDATE: Widzę, ze niektórzy już pałają nienawiścią za brak odzewu, ale musicie zrozumieć, że jestem zajęty życiem.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sprawa na chwilę obecną wygląda tak...znajoma poszła na komisariat, bo miała najbliżej. Policjant ją po prostu olał. Powiedział żeby wyrzuciła to do śmieci, bo po takim czasie chemia powinna stracić swoje właściwości. Super bulwo...posterunkowy magister chemik-amator, bez sprawdzenia orzekł swoje spostrzeżenia. Tak czy inaczej, idziemy z tym na straż pożarną. Może oni się zainteresują. Cierpliwości. Gdy będę wiedział coś nowego, na pewno się odezwę. Pamiętam o was.

PS. @uciekajmy: Myślę, że ten użytkownik trafił w samo sedno, butelka wygląda identycznie jak na zdjęciu. Pogrzebałem trochę na temat tych zestawów wyposażenia i wszystkie fiolki tego typu były wypełnione iperytem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Także film i rozbicie tego odpada. Cytat z wykipedii:
"Iperyty wywołują na skórze pęcherze i trudno gojące się rany, a także porażenie dróg oddechowych i płuc, mogące prowadzić do śmierci. Działanie oparów iperytu na oczy powoduje ślepotę, zwykle wyleczalną. Ciekły iperyt powoduje nieodwracalną utratę wzroku. W
  • Odpowiedz
@Nyja: Fiolka została zabrana przez jakiegoś specjalistę z Urzędu Miasta i oddana do analizy laboratoryjnej, ale do tej pory niestety nie ma odzewu. A pytaliśmy już kilkukrotnie o postęp. Jak będę wiedział co to jest, dam znać. Też się denerwuję. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz