Wpis z mikrobloga

no to sobie polatalem, chyba rozwalilem swojego imaxa b6 (z ali, czyli klon ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

naladowalem lipo i po prawdzeniu miernikiem, byla roznica miedzy tym co imax b6 pokazywal, tzn nie ladowal do 4,2 na cele tylko w okolicach 4,1. Kiedys czytalem ze mozna skalibrowac poprzez przytrzymanie dec i start w trakcie podlaczenia do zasilania co u mnie nie dizalalo, poszukalem w necie jak skalibrowac, znalazlem filmik na youtube z dokladnie takim samym imax b6 80W, facet przytrzymywal stop i start przy podlaczaniu, tez tak zrobilem, tylko nie doczytalem ze trzeba miec podlaczona do tej metody nalaowana do 4.2V kazda cele w 6 celowej baterii
i teraz jak podlaczam imaxa do zasilania caly czas wchodzi na discharge 6 celowej baterii i nic nie moge zrobic, niem oge zmieniczadnegotrybu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

teraz po przegladzie neta, doczytalem ze nie wszystkie werje ladowarek maja kalibracje napiecia, mozna niby wgrac nowy soft do atmegi, ale tez nie wzystkie ladowarki maja atmege

teraz mi chyba zostaje albo wgranie nowego softu (ale nie jestem pewien czy w moim przypadku to pomoze, programatora nie mam :/) albo kupienie nowej ladowarki, albo skombinowanie naladowanego lipola 6 celowego, tylko skad...

2 razy po pokoju sobie tylko polatalem :(

gdzie najtanie z Polski kupie orginalnego imaxa b6?

#budujedrona #drony
  • 1