Wpis z mikrobloga

Na fb mi się pokazała ta mapka.

Wytłumaczcie: jak to jest z tym świętym mikołajem?
Przecież to logiczne jest, że mikołaj przynosi #prezenty 6 grudnia a dzieciątko/aniołek/gwiazdor 24 grudnia...

A w większości polski dwa razy mikołaj?! Jak to tłumaczycie? Że jest taki hojny i wpada do was dwa razy?

U mnie w domu mówimy dzieciątko (częściej) lub aniołek (rzadziej)

#polska #swieta #mikolajki #bozenarodzenie #wigilia
Pobierz Deba - Na fb mi się pokazała ta mapka. 

Wytłumaczcie: jak to jest z tym świętym mi...
źródło: comment_u36jMhRVCpzDV1eClK5HLfr3tDagtCsH.jpg
  • 46
@witold54: to nie tak ze gwiazdka, gwiazdor jest dosyć podobny do św. mikołaja ale jest większym lujem.
6.12 przychodzi taka lajtowa wersja, czyli mikołaj - koleś nosi cuksy i jakieś drobne bibeloty, pojawia się zazwyczaj od rana, ma mały sportowy szybki model sań i dresowy czerwony strój żeby móc sprawnie #!$%@?ć
A 24.12 wieczorem przychodzi gwiazdor, mega kozak, ma dużo lepsze ciuchy i wypasione wielkie sanie z klimatyzacją i skórzanymi fotelami,
@Deba: Nie rozumiem tego hejtu na Ciebie i bezsensownych wypowiedzi. u mnie zawsze była gwiazka. Tak czy inaczej wiekszoac się śmieje że Mikołaj jest jedyna prawilna opcja, a nikt nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego 2 razy.
@Deba: Na prawde sa inne opcje niz Swiety Mikolaj? :O O Dziadku Mrozie slyszalem ale, ze w Rosji. A ze w Polsce sa inne tradycje takze? Gwiazdor? :O 23 lata i pierwsze slysze.