Wpis z mikrobloga

Czy u was też tak jest, że ochotnicza straż pożarna na wsiach to istnieje tylko po to, żeby organizować imprezy z okazji x-lecia i dożynki? No i raz w roku zawody strażackie xD jak był jakis pożar to i tak pierwsza była państwowa straż z powiatu oddalonego o 13 km xD czy tylko u mnie tak było? Kisne z tych straży zawsze xD foto poglądowe
#rozkminyzdupy #wies #straz
eugeniusz_geniusz - Czy u was też tak jest, że ochotnicza straż pożarna na wsiach to ...

źródło: comment_uqzXDsptpD5WgMUWkPw6yhK42fom42Fo.jpg

Pobierz
  • 11
@eugeniusz_geniusz:
Nie mieszkam na wsi, ale jak obserwuję to w mojej okolicy dość duża część OSP ma dość przyzwoity osprzęt (samochody strażackie po 400-700 tysięcy za sztukę) i jeżdżą do akcji. Zazwyczaj zajmują się gaszeniem traw czy małych pożarów lasów no i wspomagają PSP w większych akcjach.
Co do czasu przyjazdu to nie ma się co dziwić, w końcu to są ochotnicy, siedzą sobie w domu/w pracy/na polu, jak jest alarm
@eugeniusz_geniusz: Nie, u mnie OSP to bardzo aktywny organ, organizuja mnostwo imprez i spotkan, pobrania krwi, festyny, akcje pokazowe dla dzieci, odblaski oraz mega sprawne akcje ratownicze. No ale moja OSP zdobyła w tym roku tytuł najlepszej OSP w małopolsce ( ͡ ͜ʖ ͡)