Wpis z mikrobloga

Help.
Kupiłem GTA5 i nie da się w to grać (15fps)
Niezależnie czy mam ustawienia na ultra czy na minimalnych gra chodzi tak samo.
Komputer powinien uciągnąć.
i7 4790k, GTX970, ram 16GB 2400MHz, Gra na dysku SSD, wszystko to na płycie MSI Z97 Gaming7 i z zasilaczem Aerocool Templarius 750 (nic nie podkręcałem)
Tylko z tą grą mam problemy. Wcześniej grałem na tym sprzęcie w MGSPP i tam przy maxymalnych ustawieniach średnio 45klatek. A GTA jak bym nie ustawił to średnio 15 :/

Pisałem już raz o tym problemie w tym wątku
Niestety rady tam opisane nie pomogły.
Testowałem na Windows 8.1, później jeszcze na Win7 i nic. Może tym razem trafię do kogoś kto mi pomoże rozwiązać problem.

#kiciochpyta #pcmasterrace #gtav #pomocy #gtx970 #i7 #komputery
  • 35
  • Odpowiedz
@gacek44: Jedyne co rozsądnego przychodzi mi do głowy albo dwie karty graficzne masz albo złe ustawione tryb poboru mocy.
Choć w sumie może też jakieś badanie temperatury by się zdało czy nie trzeba pasty czy czegoś innego wymienić

Ps: Bo raczej sterowniki odpadają skoro była zmiana systemu
  • Odpowiedz
@Kpiker: Komputer jest w zasadzie nowo kupiony, ma może 3 miesiące więc pasty są ok. Sterowniki najnowsze na standardowych ustawieniach. Bios tez standardowo ustawiony. Temperatury w czasie gry to około 40st na CPU i około 60st na GPU
Gdzie się ustawia tryb poboru mocy?
  • Odpowiedz
@gacek44: ja stawiam, że po prostu karta ci się nie przełącza w inny performance mode, tzn. nadal zostaje na obniżonych napięciach tak jakbyś był na pulpicie. Miałem tak na moim r9 380 za pierwszym razem, potem się naprawiło. Spróbuj może poskakać między windowed, borderless i fullscreen, odpal hwmonitora albo tak jak ci już ktoś powiedział afterburnera.
  • Odpowiedz
@morfis2: To by się raczej wykluczało skoro był format.
@gacek44: Panel sterowania > Opcje zasilania > Wysoka wydajność

Pytanie czego można się tu dalej uczepić losowego problemu od twórcy gry, czy lecimy w tym ze nowy komputer.
Czy czegoś typu zła konfiguracja.
  • Odpowiedz
@Kpiker: mam ustawioną wysoką wydajność
@mars83: Jak nie poszło na w8.1 i w7 to nie będę się łudził że na w10 ruszy. Szkoda mi czasu na kolejną nic niedającą reinstalacje
@Firenz: coś w tym może być. Mam na płycie guzik OC Genie (takie podkręcanie dla kogoś takiego jak ja co się na tym nie zna, jednak wydaje mi się że i bez tego gra powinna chodzić
  • Odpowiedz
@gacek44: oc nie ma z tym nic wspólnego. Grafiki mają conajmniej 2 tryby wydajności, jeden z minimalnymi częstotliwościami i mniejszym zużyciem energii właśnie na potrzeby pulpitu itp. i drugi ten właściwy do zadań wymagających #!$%@?ęcia. W moim przypadku stery nie ogarnęły, że wszedłem do gry (coprawda to był pierwszy raz, po 5 minutach problem rozwiązany i więcej go nie spotkałem) więc nawet na very high i na najniższych miałem tak
  • Odpowiedz