Wpis z mikrobloga

Mirki! Specjalnie dla Was ruszył nowy darmowy kurs od #forbot

Tym razem dzięki współpracy z Intelem powstał kurs platformy Intel Edison. Moduł ten można porównać do #arduino lub #raspberrypi, naszym zdaniem jest to kompletnie inny modułu, który postaramy się ciekawie opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zachęcam do zapoznania się z zajawką kursu: http://goo.gl/6MAv4w

#elektronika #programowanie
Pobierz Forbot - Mirki! Specjalnie dla Was ruszył nowy darmowy kurs od #forbot

Tym razem d...
źródło: comment_ruCfeSL72Q6LniGKJ4fRFWKZnfVE6ARU.jpg
  • 30
@robekk1978: mają ciężko, bo jak można wpaść na pomysł użycia tak zajebiście małego złącza w czymś przeznaczonym dla amatorów?
Galileo podobna historia. Co z tego, że ma złącze na shieldy Arduino, skoro GPIO poprowadzili przez ekspander I2C który w efekcie dał zawrotną szybkość I/O rzędu... 260 Hz?
Mnie to się kojarzy z takim "weźcie zróbcie coś" powiedzianym inżynierom Intela przez łysiejących panów w garniturach którzy nie mają absolutnie pojęcia o DIY.
@JachuPL: no niestety na cenę wpływu nie mamy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jednak za granicą pojawia się sporo projektów na Edisonie, może odpowiednie materiały edukacyjne również w tym pomogą.

@RicoElectrico: racja, złącze nie jest najlepsze - jednak widziałem już konstrukcje amatorskie, gdzie złącze było polutowane bez problemu.
@dymel: rozmawiałem z konstruktorami i mówili, że nie było źle. Trzeba też pamiętać, że złącze umożliwiło niesamowitą minimalizację całości.
@wytrzzeszcz: akurat w takich zastosowaniach nie sprawdzałem, ale kluczowa tutaj jest energooszczędność i rozmiar całości. Nawet gdyby ADC było mało dokładne (w co wątpię), to można dodać dobry przetwornik przez I2C ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: dlaczego intel edison jest aż tak drogi? Rzeczywiście jest kilkukrotnie lepszy od arduino czy raspberry pi, których cena jest kolejno 4 razy mniejsza i ponad 2 razy mniejsza?
@siwersss: te produkty są całkiem inne - nie można ich niestety tak prosto porównać. Wiem, że to nienajlepsza odpowiedź, sam też na początku szukałem takich porównań. Po pewnym czasie zabawy z Edisonem widzę, że to jednak inny typ produktów, który ma swoje zalety.
najgorszy ból to cena tego cacka


@JachuPL: Czyli mówiąc wprost: 500 zł... Ma takie złącze, że bez shielda się nie da nic podłączyć a jak się założy na płytkę to jest duże i kosztuje 500 zł co w porównaniu do RPi0... nie, tego się nie da porównać, to jest zwyczajnie chybiony pomysł.

Ani to użyć do DIY ani jako platformę do IoT, nie jest też szybkie żeby zrobić na tym komputer