Wpis z mikrobloga

Mireczki powiedzcie mi jak się ustawiacie do martwego ciągu i jak oddychacie podczas niego oddychacie?
Zacząłem się trochę zagłębiać w ten temat i oczywiście im wiecej czytam tym mniej wiem. Z polecanej tutaj książki Kelly'ego Starretta wyczytałem o ustawianiu się od góry czyli usztywnienie przed dotknięciem sztangi potem zejście, chwyt i z powrotem do góry. Problem mam tylko w którym momencie łapać oddech? Bo powtarzanie tego schematu za każdym razem wydaje mi się bez sensu.
Podzielcie się swoimi sposobami.
#silownia #mikrokoksy
  • 10
@feniks_pn: Do tej pory schodziłem do pozycji chwytałem sztangę brałem wdech, napinałem się i do góry. Jeszcze nie próbowałem tego sposobu z wdechem przed zejściem, dzisiaj mam martwe dopiero będę testował. Zastanawiałem się nad braniem powietrza w pozycji wyprostowanej z obciążeniem.
@Fiver: dokładnie. jednemu będzie lepiej spinac się przed zejściem, drugi da rade dobrze zrobić to będąc juz przy sztandze. próbuj :) tylko rozluzniasz się po podniesieniu ciazaru a nie w trakcie :)
@Fiver: Nabierasz, podnosisz. Mozesz pod koniec wypuscic. Wdech i opuszczasz. Albo na jednym wdechu. Wdech, trzymasz gora i w dol. Zanim zaczniesz boj sie ustawiasz, sciagasz lopatki, napinasz najszerszy grzbietu, ustawiasz stopy, gryf jakies 5cm od zgiecia stopy. Przed ruchem rozciagasz 2glowe, sciagasz je i dopiero do gory szorujac gryfem po piszczelach.
rozluzniasz się po podniesieniu ciazaru a nie w trakcie :)


@feniks_pn: I nad tym też się zastanawiałem bo chyba właśnie z obciążeniem nie bardzo mogę się cały rozluźnić. Czyli bym musiał przez całą serię być spięty. Zaczynam myśleć że za dużo kombinuje.
@bst: Jeżeli podchodzę do 1 powtórzenia to nie ma problemu, a przy serii 10 powtórzeń? Nie podoba mi się wracanie do pozycji stojącej i nabieranie powietrza po każdym powtórzeniu.