Wpis z mikrobloga

#haxballpolski #haxball #haxball7

Witajcie czytelnicy! Podczas gdy rozgrywane są pomału mecze ćwierćfinałowe naszego turnieju, Redakcja Haxballa Polskiego ciężko pracuje, a efekt tej pracy możecie znaleźć poniżej. Długie godziny wyczekiwań pod Orlikami zaowocowały wywiadami z każdym z uczestników 1/4 finału Haxball7. Ze względu na ograniczony czas, niektórzy piłkarze dostali jedynie część pytań - Ci z mniejszą ilością życia dostali cały zestaw siedmiu pytań na siódmą edycję Mistrzostw Wykopu.

Zapraszamy do lektury!

*********************************************************************************************************************************

1. Czy jest Pan zadowolony z drabinki i przeciwnika?

@Lajz:Jak mógłbym być niezadowolony z przeciwników, gdy sam ich sobie losuje?
@Freund: Lajza będę szkalował tylko na priv. Tutaj napiszę tylko, że kulka jest okrągła, a ja się będę skupiał wyłącznie na swojej grze. 
@rpawelek: Teoretycznie nie trafiłem dobrze. Ze względu na miejsce, które zająłem w drugiej fazie grupowej teraz będę musiał grać ze zwycięzcą innej grupy. Przeciwnik nie będzie łatwy do pokonania, ale przecież nie można oczekiwać łatwych meczów w tej fazie rozgrywek.
@baletny: Nie jestem zadowolony ani z drabinki ani z przeciwnika, co jasno wyrażam przy każdej możliwej okazji. Pod nickami rywali grały inne osoby, po to aby mnie wyeliminować. Regularnie jestem losowany z ostatniego koszyka, aby trafić na najtrudniejszych rywala. I tak stało się też tym razem.

2. Jak Pan ocenia poziom tegorocznego turnieju, czy widać zmiany w haxballu na przestrzeni lat?

@Lajz: Poziom? Bardzo niski, najsilniejsza grupa wygrana bez porażki..
Łatwy awans do ćwierćfinału, a droga do finału będzie jeszcze łatwiejsza.
@Freund: Kilka osób znanych z poprzednich edycji w tym roku nie wystartowało, ale staramy się ich godnie zastąpić i utrzymać poziom w granicach przyzwoitości i przystępności zarazem. 
@Crisss: Poziom tegorocznego turnieju jest niezbyt wysoki ( ͡° ͜ʖ ͡°), lecz na tym etapie nie będzie już słabych przeciwników. Jestem debiutantem wykopowych zmagań tego typu, więc nie jestem w stanie ocenic, jak zmieniał się poziom na przestrzeni lat.
@KubaSh: W tej edycji wykopowych mistrzostw zauważyłem jak sprawnie rozgrywane są spotkania, w dodatku bez żadnych afer, spin. Tego brakuje we współczesnych "profesjonalnych" ligach haxballowych. Tam liczy się tylko wygrana, a nie dobra zabawa i frajda z gry. Z pewnością entuzjazm uczestników turnieju to bodziec motywujący organizatorów, który potwierdza, że przygotowanie takich zawodów ma sens. Nie jestem w stanie porównać bieżących rozgrywek z poprzednimi choćby dlatego, że tegoroczna edycja jest moją pierwszą w którą się całkowicie zaangażowałem. Co do poziomu gry - wiadomo, że w pierwszej rundzie było kilku słabszych zawodników, ale teraz mamy bardzo wyrównany poziom, co najlepiej oddaje fakt, że w prawie każdym meczu 1/8 finału różnica bramek nie była większa niż trzy punkty. HaxBall ciągle ewoluował, na przestrzeni lat przybyło wiele możliwości, np. zmiana barw i symboli kulki. Ta gra miała potencjał e-sportowy, ale coś jednak prysło i na tę chwilę haxballowy rynek nie jest już tak wielki.
@rpawelek: W turnieju brakuje kilku znanych, dobrych graczy z poprzednich edycji, ale lukę po nich doskonale wypełnili debiutanci, których nie brakuje nawet w ćwierćfinałach. Moim zdaniem w tej edycji o wiele trudniej jest przewidzieć zwycięzcę mistrzostw, dzięki czemu powinno być więcej emocji niż w niektórych poprzednich turniejach.
@baletny: Nie ma się co oszukiwać poziom ogólny haxballa jest zdecydowanie słabszy niż wcześniej. Mniej profesjonalnych roomów a co za tym idzie mniej dobrych zawodników - dużo ludzi zrezygnowało. Oczywiście te osoby, które grały wcześniej zdecydowanie poprawiły swoją grę. Choćby Pszemek czy pan Balon. Z nowych zawodników to oczywiście Lajz, Dizzy, Mande. Mimo wszystko jednak obstawiam finał doświadczonej pary Criss - rpawelek i przy założeniu, że Criss w finale zagra swoje to ten turniej wygra.
@DizzyEgg: To mój pierwszy turniej. Poziom gry wyższy niż się spodziewałem, organizacja dobra.

3. Co chciałby Pan powiedzieć początkującym graczom, jakie rady ma Pan aby dojść do takiego Poziomu?

@Lajz: Należytym jest praktykować grę w haxballa. Trzeba uczyć się tej gry od lat najmłodszych - tak, jak w prawdziwym futbolowym świecie. Można mieć talent, lecz trzeba go wyćwiczyć.
@JonLajoie: Nie marnujcie życia na tę grę.
@Freund:
1. organizujesz turniej w haxball
2. wszyscy myślą że umiesz w to grać
...
4. PROFIT
@Crisss: Przede wszystkim radziłbym skupić się na opanowaniu, dążeniu do spokoju w grze. Liczy się konsekwencja, także nie ma sensu zrażać się drobnymi niepowodzeniami. Jeśli ktoś ma łeb na karku, to z pewnością nadejdzie moment, gdy będzie czuł się mocny, pewny siebie i gotowy do rywalizacji o najwyższe cele.
@KubaSh: Złote lata haxballa raczej za nami, więc jeśli myślisz o pograniu na wysokim poziomie, musisz włożyć w to sporo pracy. Nowym zawodnikom radziłbym skupić się na opanowaniu i motywacji. Jeżeli coś ci nie wyjdzie, nie poddawaj się. Szlifuj swoje umiejętności grając na publicach, baw się z kolegami, czy nawet z teściową. Jeżeli jesteś odpowiedzialny, to z pewnością nadejdzie moment, kiedy będziesz czuł się jak Małysz na korcie tenisowym - pewny siebie i gotowy do walki o najwyższe cele. Tylko nie zapominaj jednego, to tylko zabawa.
@rpawelek: Haxball to prosta gra, nie należy się zniechęcać, a godziny, dni i lata treningu na pewno przyniosą efekt.
@baletny: Ja trenowałem od 4 lat w haxball. Grałem głównie zespołowo (3v3, 4v4) i w tych rozgrywkach czuję się najlepiej. Żeby byc dobrym trzeba wierzyć w swoje umiejętności, w to że można wygrać z każdym - to jest na prawdę ważne i zawsze to powtarzałem moim zawodnikom. Potrafiliśmy ogrywać bardzo dobre zespoły, aby potem przegrywać ze słabymi.

4. Czy trening w ostatnich dniach jest nastawiony konkretnie na przeciwnika?

@Lajz:  Nie przygotowuję się konkretnie pod jednego przeciwnika. Wszystko leży w mojej mentalności. Dążę do perfekcji w każdym calu.
@JonLajoie: Nie trenuję wcale, gram tylko mecze turniejowe, od czasu do czasu wejdę na jakiś room, ale to rzadkość.
@Freund: Stawiam na wojnę psychologiczną, będę szkalował na priv jego kolekcję transformersów. 
@KubaSh: Jeżeli mam grać, to gram ten mecz z marszu, bez jakiegokolwiek treningu czy analizy przeciwnika. Swoje już w HaxBallu pograłem, więc wiem na co mnie stać.
@rpawelek: Przeciwnik nie ma znaczenia, oczywiście każdy gra w jakiś sposób, ale ten można zobaczyć po chwili gry i na bieżąco szukać recept na strzelenie bramki. W moim przypadku trening polega tylko na częstszej grze, dzięki czemu później łatwiej uniknąć prostych błędów.
@baletny: Poprosiłem mojego byłego trenera Jana Furtoka i od zeszłej środy razem trenujemy - od tamtego czasu nie przegrałem meczu w trybie 1v1. Tanio skóry nie sprzedam, aczkolwiek nie będę płakał po porażce.

5. Oprócz siebie oczywiście - kogo Pan typuje na zwycięzcę #haxball7

@Lajz: Szanuję każdego z przeciwników, lecz niestety - obawiam się, iż nie mogę wytypować nikogo innego niż swej niezwykle skromnej osoby.
@JonLajoie:  Rzekłbym, iż Lajz lub rpawelek, ale rpawelek jest w mojej drabince, więc do finału bliżej Lajzowi.
@Freund: Słyszałem, że Kubashino próbuje w tej edycji zawyżyć poziom turnieju. Zobaczymy czy podoła. 
@KubaSh: Według mnie, triumfatorem zostanie freund. Przemawia za tym m.in. ostatni mecz w którym zmierzył się z kjahn'em (moim pogromcą) i rozgromił go różnicą ośmiu bramek. Na pewno na uwagę zasługuje mój najbliższy rywal - JonLajoie - który przez cały turniej prezentuje wyśmienity poziom. Nie można także zapomnieć o obrońcy tytułu - atraxxie, jego rywalem w 1/8 finału jest Criss, który trochę w tym haxballu zawojował (jeżeli to ten Criss.)
@rpawelek: Nie z każdym miałem okazję zagrać, ale Lajz, DizzyEgg i Kubash (kolejność przypadkowa) to mocni kandydaci na podium.
@baletny: Criss to pewniak w obecnej sytuacji (gdy nie ma knopersa)
@DizzyEgg: KubaSh

6. Największa niespodzianka bądź zaskoczenie w turnieju?

@Lajz Największą niespodzianką jestem ja, albowiem nikt nie pokładał we mnie nadziei, a mimo to się udało. Dzięki temu znalazłem się w ćwierćfinale :)
@Freund: Łatwe: ja i Lajz w ćwierćfinale. 
@rpawelek: Największą niespodzianką jest dla mnie Lajz, jeszcze w pierwszej połowie meczu pierwszej fazy grupowej nic nie wskazywało na to, że wygra drugą fazę i dojdzie do ćwierćfinału. Teraz nic nie wskazuje na to, by miał się zatrzymać.
@baletny: Odpadnięcie Knopersa w fazie grupowej.
@DizzyEgg: Lajz

7. Miejsce na własny komentarz do czytelników :)**

@Lajz: Jam jest Lajz i wszystko co Haxballowe nie jest mi obce.
@JonLajoie: rucham psa jak sra
@Freund: Lepiej z cumplami grać w haxballa, niż z michauem wciągać rogala.
@KubaSh: Dzięki za pytania oraz szacun za zorganizowanie takiego funcupu. Chciałbym pozdrowić @ThisIsMyDog oraz wszystkich wykopowiczów.
@rpawelek: Trzymajcie kciuki, niech wygra najlepszy!
@baletny: Zna ktoś jakiś wortal ze streamem żebym mógł obejrzeć mecz Barcelony?
@DizzyEgg: Z 4 osób, które awansowały z baraży I fazy pucharowej aż 3 już odpadły. Pozdrawiam @Cimcirimci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
6. Największa niespodzianka bądź zaskoczenie w turnieju?

@Lajz Największą niespodzianką jestem ja, albowiem nikt nie pokładał we mnie nadziei, a mimo to się udało. Dzięki temu znalazłem się w półfinale :)


@Lacik: fix'd
  • Odpowiedz