Wpis z mikrobloga

@QuDos: lol :) widać, że zakładałeś ostatnio ;)

status aktywnego przedsiębiorcy otrzymuje się w chwili, gdy urzędnik potwierdził przyjęcie wniosku. Najpóźniej na drugi dzień informacja o działalności pojawi się w rejestrze.


zakładałem i było na drugi dzień, a Ty czekales miesiac ok

i popraw język bo chamstwo reprezentujesz
@jimmyF: tak. wpis do ceidg, wszystkie papiery i myślisz że działalność założysz w ciągu 2 dni? zakładałes kiedyś firmę? nie mam siły dyskutować z takim zerem co czyta i myśli że tak jest naprawdę. jak idziesz do lekarza to dostaniesz skierowanie do szpitala za 2 dni?
@QuDos: zerem jestes ty, to raz

dwa prowadze firmę, zakładałem sam, potem spółki, piszę z własnego doświadczenia, rejestracja ceidg na drugi dzień wszystko działa, potem zusy itp

trzy prezentujesz rynsztok z mordy, piszesz jak cham, wysławiaj się jak człowiek
@Polacus: jednoosobowa dwa dni (zakładając, że masz już nadany nr NIP). Spółka cywilna, to z tydzień, może dwa. Zależy od opieszałości Urzędu Skarbowego z nadaniem nipu. W moim przypadku uwinęli się w tydzień. Innych nie zakładałem, to nie wiem.
@QuDos: Akurat to Ty zanizasz poziom dyskusji a nie kolega @jimmyF. Nie tylko brakiem kompetencji ale i chamskim podejsciem. Tylko w 2015 pomagalem zalozyc JDG ponad 50 osobom i przy zlozeniu wniosku przez internet dzialalnosc byla aktywna od dnia nastepnego. Rejestracja jako platnik VAT to jeden wniosek, od 2015 bez oplat obowiazkowych. Procedura rejestracji to czas spedzony na uzupelnieniu wniosku + kolejka w US aby go zlozyc.
@jimmyF: Zignoruj go. Masz rację.

@QuDos: Założenie działalności w Polsce nie jest trudne i można ogarnąć w w dwa dni spokojnie.

@Polacus: Nie jest źle z zakładaniem, z prowadzeniem też nie jest najgorzej. Piszę to jako kilkuletni praktyk, oraz wspólnik kilku spółek.
@jakno dzięki za sprostowanie.
Mam pytanie czy np prostej działalności gospodarczej jak np sklep internetowy podatki są faktycznie takie zabójcze jak to mówią PiSowcy?
@Polacus: @jimmyF: a coś się ostatnio zmieniło w kwestii zakładania JDG? Ja swoją zakładałem może z 4-5 lat temu i całość zajęła mi może 1,5h. Wtedy jeszcze się nie dało przez Internety (albo ja nie wiedziałem, że się dało), więc zakładałem "analogowo".
Ze spółką faktycznie dłużej schodzi, choć samego załatwiania nie jest dużo. Po prostu dochodzi czekanie.