Wpis z mikrobloga

@bomber89: gość w filmiku podaje ten program. Też mam HTC ONE tylko E8 i ze strony tel się łączy, ale po stronie PC nie wykrywa USB.

EDIT: jaki system? instalowałeś jakieś stery usb?
  • Odpowiedz
@Cummykaze: obejrzałem właśnie, ale też mam te problemy co Ty. Ja mam win 8.1, nic nie instalowałem. Kurde nie wiem, jutro poprobuje jeszcze.

Zauważyłem że ja mam w tel tathering przez Bluetooth, a nie przez USB jak program i appka tego wymagają - może to jest przyczyna.
  • Odpowiedz
  • 0
@bomber89: dziś jestem cały dzień w robocie, jutro będę się bawił. Znalazłem wczoraj niby jakieś stery USB pod HTC, ale nic to nie dało prócz tego że w menagerze widoczny jest jako karta sieciowa ( ͡° ʖ̯ ͡°) pewnie nieodpowiednie sterowniki, ale podejrzewam że trzeba kombinować w te stronę.
  • Odpowiedz
@Cummykaze: @bomber89: @pazdzioch564: Udało mi się odpalić AC i Dirt Rally z head trackingiem. Co prawda na iOS, ale sądzę, że na Androidzie jest podobnie.
Skorzystałem z aplikacji VR Streamer (jest też na Google Play - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.swatterco.vrstreamer&hl=pl no i musicie ściągnąć klienta na PC). Aplikacja zrówno odbiera obraz do Cardboarda oraz wysyła sygnał jako TrackIR. Do poprawnego odbioru tego sygnału na PC zainstlowałem aplikację Opentrack, z
  • Odpowiedz
@ckbucu: udało mi się w końcu uzyskać połączenie telefonu z serverem i jest obraz. Wszystko dzięki vr streamerowi, dzięki. Tylko teraz... możesz mi wytłumaczyć jakoś tak po ludzku jak uruchomić head tracking? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W grze coś trzeba zmienić? Który tryb w kliencie ustawić?
  • Odpowiedz
@Cummykaze: Zainstalowałeś program opentrack ? Jeśli tak to ustawiasz w polu "tracking" - UDP sender, a w protocol zostawiasz domyślnie ustawiony (cośam 2.0 - nie pamiętam nazwy ;) ). Obok Trakcing UDP sender masz ikonkę, która wyświeli Ci (z możliwością edycji) port. W VR Streamer ustaw IP dla TrackIR kompa oraz ten właśnie port. Następnie dajesz "start" w opentrack i w VR Streamer na telefonie. Jeśli wszystko gra, będziesz widział,
  • Odpowiedz
W aplikacji na iOS miałem 2 pola z IP do wpisania - IP kompa do streamingu obrazu oraz Ip kompa do TrackIR. Być może w aplikacji na android jest tylko jedno pole do wpisania, bo z reguły zawsze to ten sam komputer (IP). Nie wiem, czy VR streamer na kompie musi być odpalony, czy z apki telefonu dane są wysyłane bezpośrednio do opentrack.
  • Odpowiedz