Wpis z mikrobloga

Trochę zaciekawiła mnie ta tematyka i chciałbym kupić coś na "start". Kupić arduino na aliexpress? Jakie? Na początek coś prostego, coś wyświetlić, może jakaś czujka temperatury. Jednak w kwestii programowania tego jestem zielony, z tego co widzę dużo jest gotowych projektów i można by na tym bazować. Ale jak w praktyce? Dać sobie spokój czy spróbować?
#mikrokontrolery #arduino
  • 14
@Blitzkrung: No ok. Ale ja tylko tak z grubsza pierwszą stronę na aliexpress przeglądałem. Póki co po co mi zestaw za 30$ w którym połowy rzeczy nie będę potrafił użyć ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Mikseth: Apetyt rośnie w miarę jedzenia :) Jak wgrasz program, który będzie Ci migał diodą w arduino to będziesz chciał zrobić coś więcej, a zatem będziesz potrzebował jakichś innych części (np. termometr czy coś innego) :)
A kabelki na Ali też nie powinny być drogie. Ja w sumie zaczynając swoją przygodę z arduino kupiłem taki pełen zestaw (arduino leonardo, kabelki, wyświetlacz, parę czujników, etc.) bodajże na Botlandzie za około 200 zł.
@Mikseth: Te przykładowe programiki są dosyć proste w modyfikacji, dodatkowo praktycznie każda linijka ma dodany komentarz. A tak ogólnie to możesz poczytać jakieś kursy z języka C/C++ lub pooglądać filmiki, tutoriale. Na Udemy co chwilę są jakieś darmowe kursy wideo z C++ :)
@Mikseth: Wyszynkowski napisał komentarz, więc nie mogę edytować poprzedniego. Chciałem dodać, że na start polecam książkę Grembosza, Symfonia C++. Wg. mnie bardzo fajnie napisana, polecali nam ją na początku na studiach.
@Mikseth: ja ciągle uważam, że jeśli chcesz się nauczyć elektroniki cyfrowej to Arduino będzie przeszkodą a nie pomocą. Czytam pod tagiem problemy ludzi, którzy zaczęli od Arduino i muszę przyznać, że są dosyć zabawne w zestawieniu z tym co próbują tworzyć, bo jak inaczej określić sytuację, gdy ktoś buduje urządzenie - ileś GPIO, ethernet i kij wie co a jednocześnie niespecjalnie rozumie prawo oma czy działanie tranzystora w podstawowym zakresie? Nie