Wpis z mikrobloga

Pod wpływem pozytywnych komentarzy i tutaj, i na innych stronach internetowych, postanowiłem kupić PC w #morele #morelenet . Zamówiłem konkretny zestaw w niedzielę, dostałem informację, że odbiór koło wtorku ale jeszcze potwierdzą. W poniedziałek przysłali maila, że komputer do odebrania będzie w piątek (dzisiaj) po godzinie 17.
Będąc pewnym daty i godziny odbioru, rozstałem się wczoraj z moim laptopem, pracę zgrałem na przenośne dyski, i dzisiaj od rana czekam na wiadomość od moreli, że komputer gotowy do odbioru. Czekam, czekam czekam, przyszła 17 - pojechałem do nich. Co się okazuje na miejscu?
Otóż mój komputer dopiero DZISIAJ zaczął być składany. Nie mają na stanie jednej części zamówionej przeze mnie (na stronie informacja, że jest), ale nie próbowali się ze mną kontaktować w sprawie wymiany na jakąś innej firmy, bo i po co. Pan Kierownik netpunktu w rozmowie stwierdził, że komputer musi być przywieziony z Krakowa, bo tam jest składany, i że nic na to nie poradzę (ja!), i że muszę czekać. Zajebiście.
Praca rozgrzebana, deadline na wtorek, weekend zaplanowany przed komputerem, żeby robotę podgonić, a tu nie ma komputera. No po prostu #!$%@? zajebiście. Super firma, spoko, polecam...
Prawdopodobnie zawalę termin, nie tylko nie zarobię, a tym co zrobiłem do tej pory będę mógł sobie dupę podetrzeć, ale jeszcze prawdopodobnie jeszcze poniosę konsekwencje finansowe niedotrzymania terminu. I to wszystki dzięki firmie morele. A osoby odpowiedzialnej za to wszystko - oczywiście brak. #!$%@? wam w dupe

#cwelemorele

#pcmasterrace

Podrzucicie jakieś sprawdzone tourtoriale w j.polskim na yt ze składania komputera od zera, najlepiej z dodatkowym chłodzeniem na procesor?
#gorzkiezale #truestory
  • 21
@robertx: ja wszystko z pamięci składam, tylko coolery na cpu zawsze sprawdzam, poradników obejrzyj ze trzy na YouTube jak jesteś sprytny manualnie to dasz rade, z poradnikiem video w tle
@VoreCC: @ceflon: Jestem po obejrzeniu 1 krótkiego poradnika, i nasuwa mi sję od razu pytanie - ile dokładnie tej pasty nałożyć? I drugie: podłączenie zasilania do wszystkich podzespołów wydaje się być najcięższe - jest to w jakiś sensowny sposób opisane w instrukcji płyty głównej, albo samego zasilacza?
@ceflon: Zarwę pewnie nockę oglądając poradniki i czytając problemu ludzi na forach, i rano pewnie podejmę decyzje, czy się za to łapię sam, czy składam zamówienie w innym sklepie na ten sprzęt. Najgorsze jest to, że teraz do dyspozycji mam jedynie tablet z mocą obliczeniową jak moja myszka od PC więc trochę mało wygodnie ogarniać zestaw od nowa, szukać gdzie można dostać te części itp
@ceflon: Wybrane właściwie mam, to wszystko co było w tym zestawie co mi złożyć mieli. Zastanawiam sie tylko czy do tamtej plyty głównej MSI B85-G43 Sc LGA1150 nie wszedł by jakiś lepsiejszy procesor od i5 4460, droższy o jakieś 150-200zł
@VoreCC: Gotowe zestawy już sprawdzałem, w większości (jak na razie wszystkich) zawsze coś jest nie takie jak bym potrzebował. A to brak dysku ssd, przy zestawie z ceną z kosmosu, a to karta graficzna, a jak wszystko wydaje się, że gra i buczy - to zasilacz 230w. Do tego (przykładowo teraz przeglądam na xkomie), nie podawane są pełne nazwy sprzętu. Jest informacja, że zasilacz 500w ale nic więcej, jakiej firmy, model