Wpis z mikrobloga

mirasz, sprawa wyglda tak, mam na rpi2 postawiony openelec (xbmc/kodi), wszystko działa ładnie pięknie po włączeniu sterowanie przez yatse itd, ale używam niefartownego dongla wifi opartego o RTL8188. problem wygląda tak że po chili niewykorzystywania połączenia interntowego wifi zasypia i to by było na tyle z internetów pomaga restart. znalazłem w necie rozwiązanie żeby dodać do pliku /etc/modprobe.d/8192cu.confwpis options 8192cu rtw_power_mgnt=0 rtw_enusbss=0. ale to również nie pomaga. czy ktoś jest w stanie mi coś pomóc?
#raspberrypi #kodi #openelec
  • 13
ogolnie to z tym chipem jest jakis generalny problem, teraz szukałbym oparte o cos innego bo od 2 miesiecy na nowej chacie musze z tym powalczyc (wczesniej mialem rpi na ruterze podpiete kablem). nie uzywam jakos rozbudowanie mam podpiete rpi + dysk 1tb sata na nim seriale/filmy/muzyka + z wtyczek to chyba radia +yt, dodatkowo wtyczka filmwebu żeby opisy filmów były po polsku + wszystko sterowane z yatse na telefonie. w sypialni
@bambo92: też mam kodi na rpi2. Mam pytanko do Ciebie - jak włączasz/wyłączasz kodi?
Bo ja mam ten problem, że wyłączanie spoko, natomiast, włączyć mogę tylko hardresetem.
ogolnie to jak działałem podpiety pod ethernet to rpi włączone cały czas. po wyłączeniu systemu oprogramowaniem chyba jedyna metoda to ponowne odpięcie i podpięcie prądu
@bambo92: jaki masz dokladnie chipset? Sprawa z chipsetem RTL8188 jest taka, ze RTL8188CUS chodzi lepiej niz RTL8188EUS. Jedna literka, a sporo moze namieszac w dzialaniu karty. Dobry przyklad byl/jest z bardzo popularna karta TP-LINK TL-WN725N - karta ta posiada dwie wersje: V1 byla na chipsecie RTL8188CUS, natomiast obecnie sprzedawana V2 ma RTL8188EUS, ktorego tp plink podmienil cichaczem w nowej rewizji. Uwazajcie na te karte i generalnie na RTL8188EUS. Lepiej cos brac
@lazik_lesny: sprawa wyglada tak że mam dwie karty: wspomnianego tp-linka z w wersji EUS, oraz z aliexpress edup z chipsetem w wersji CUS, z obiema walcze podana przeze mnie metoda wyżej z bloga root42 niby działa ale nie do końca bo po jakmś czasie (20-30h) i tak trace połączenie. wcześniej kombinowałem z modyfikacjami plików conf (odpowiednio dla eu i cu). zależy mi na stabilnosci tego połączenia ale nie wiem co robić.
@bambo92: no to mi dales teraz do myslenia z tym chipsetem. Jestem na etapie poszukiwan bezproblemowego i jak zobaczylem na forum raspberry ze watek odnosnie samej wn-725n liczy 40 stron, to chyba cos nie halo z tym RTL8188*.
Szkoda, bo te chinskie #!$%@? kusza cenowo, a czesto sa wlasnie na RTL8188.
Bardzo dobre opinie ma oficjalny dongiel - ten na chipsecie Broadcoma - BCM43143, no ale chyba nie o taka porade
@lazik_lesny: jesli nic nie wymyśle to najpewniej na tym się skończy bo nie jestem jakimś orłem żeby sobie sam pol sterownika przepisac czy inne klimaty. mógłbyś podać link do tej oficjalnej karty? jak to cenowo wygląda? ten chińczyk kosztował mnie z 5 dolców, ten tp-link chyba z 3-4 dyszki ale nerwów już zjadłem przez to sporo. masz już rpi czy dopiero poszukujesz?
@bambo92: cenowo nie wypada tragicznie, ok 45 zl, np tu.
A tu jest ciekawy test kilku najpopularniejszych kart wifi. Co prawda skupil sie tam na poborze mocy, ale w zestawieniu sa wyniki odnosnie sygnalu, zasiegu.
Rpi jeszcze nie mam.
@lazik_lesny: jakby co to chyba bede chciał sie pozbyć swojej v1 b+ ale spokojnie luźna oferta. 45 troche dużo ale jak nić nie wymyśle to chyba bede zmieniał na coś z innym chipem. później chce zapówić diody i zrobić podświtlenie hyperion (a'la ambilight) moim zdaniem mistrzostwo
@bambo92: dzięki, ale napaliłem się trochę na na wersję Zero, na którą będę polował niebawem (wczoraj mi koło nosa przeszedł ten rzut na pihut - niedługo do kibla nie będzie można wyjść bo się zerówki wyprzedadzą ;)). Zero powinna mi styknąć, ewentualnie od razu zakupię najmocniejszą RPi2 żeby było z zapasem.