Wpis z mikrobloga

#armia #usa #jednostkispecjalneboners #wojsko #przemyslenia

Patrzcie Mirki jak to jest. Kiedyś bezapelacyjnymi królowymi jednostek specjalnych były SAS i Delta. Czy ktoś słyszy dziś, cokolwiek o Delcie? Jeśli są tu jacyś młodsi miłośnicy tematyki to może mnie szybko z błędu wyprowadzą ale wydaje mi się, że gimbownicy dziś w ogóle nie znają takiej jednostki jak właśnie wspomniana Delta Force. Obecnie na panteonie specjalnych działań berło wodza dziarsko trzymają Foki. Odkąd puścili w eter słynne już dziś "Geronimo" odtąd nie schodzą z pierwszego miejsca. Afiszują się, pokazują wszędzie, nagrywają filmy, piszą książki - krótko mówiąc nie schodzą ze sceny. Delta odeszła pokornie w cień i już nikt o niej nie mówi. A chyba dobrze wiemy co robią tacy ludzie, o których nikt nie mówi co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Szczególnie gdy wyłącznie na potrzeby danej jednostki powołuje się do życia nowy etat "Operator", który odpowiada tylko przed Bogiem i prezydentem Stanów. O tym, że "delta operator" oficjalnie nie istnieje w aktach to już nawet nie wspominam ( ͡ ͜ʖ ͡) Już nie trzeba mówić, że wszelkie nowinki techniczne rodem z filmów sci-fi czy Bondów trafiają w pierwszej linii właśnie do takich gostków. Jak dla mnie - najlepsi z najlepszych. Goście, którzy po cichu, w cieniu Sealsów robią robotę rodem z filmów o misjach niewykonywalnych.

Gorąco polecam książkę Erica Haneya - Delta Force.
Pośród wielu przekoloryzowanych i automasturbujących (Chris Kyle) się wspomnień komandosów ta jedna pozycja ma szczególne miejsce na mojej półeczce. Skromny, chociaż świadomy swojej elitarności i siły, poczciwy gość imieniem Eric wprowadza nas w świat działań specjalnych i wywiadu. Przedstawia nam żmudny proces selekcji i tajniki szkolenia. Wszystko to bez nadmiernego patosu i pompatyczności za to skropione lekką dawką humoru. Polecam i pozdrawiam.

A na zachętę i przypomnienie mały i już ciut leciwy filmik Delciaków.
T.....j - #armia #usa #jednostkispecjalneboners #wojsko #przemyslenia 

Patrzcie Mi...
  • 4
  • Odpowiedz
@Lemartez: Eric Haney opisuje podobne akcje i co ciekawe dosyć mocno, ostro i bezpośrednio jedzie po CIA. Wykłada na stół bardzo niewygodne fakty co do ich działalności. Tak niewygodne, że aż się dziwie, że miał jaja o tym pisać. Nie będzie aż takim spoilerem jak tylko powiem, że w jednej ze swych akcji miał na celowniku swojego snajperskiego karabinu kolegę po fachu, który rzekomo odszedł ze służby parę lat wstecz.
  • Odpowiedz
@Tauo_Paj_Paj: W sumie racja Delta ostatnio jakoś ucichła, działają bardziej w ukryciu co ma swoje plusy. Obecnie w USA bardzo mocno promuje się foczki i ogólnie całe szeroko pojęte #usmc. Powstało wiele filmów pokazujących szkolenie i zachęcających do wstąpienia w szeregi US Marines Corps. Do tego doszło kilka popularnych filmów. Delta miała swoje 5 minut teraz czas na innych. Jakoś trzeba zachęcić młodych zdolnych (yeah right) amerykanów
  • Odpowiedz