Wpis z mikrobloga

#bron #czarnoprochowycontent jakis czas temu dowiedzialem sie ze na strzelnicy zks stworzono "szkolenie" dla poczatkujacych strzelcow czarnoprochowych. pisalem o tym kiedys na mirko. przed chwila dowiedzialem sie ze w ostatnia niedziele bylo na takim szkoleniu ponad:

60 osob ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

jak mnie to cieszy ze brac strzelcow czarnoprochowych/bezpozwoleniowych rosnie. chyba odwiedze z kamerka takie szkolenie bo jestem pewien ze wsrod takiej gromadki bedzie sporo osob ktore zachecilem do tego hobby swoim filmikiem. se podymie z "nubkami" i bedzie okazja by zrobic wreszcie faq o cp (ʘʘ)
  • 10
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: No i bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że świadomość społeczeństwa o broni palnej się zmieni. Może ludzie zrozumieją o co w tym chodzi i przestaną postrzegać broń palną jako zło wcielone. Po cichu liczę, że wzrośnie ilość CP wśród ludzi, motłoch zobaczy, że pomimo posiadania CP ludzie nie urządzają sobie strzelanin na ulicy/w domu/w ośrodku dla niepełnosprawnych, a za te kilka lat wzrośnie także ilość współczesnych pistoletów i zaczniemy być dobrze
  • Odpowiedz
@sklej89: @mailo:
Zawsze jak ktoś używa skrótu "CP", to przychodzi mi na myśl tylko jedno skojarzenie...


@BrzydkiBurak:
Byłbyś w stanie zrobić jakieś porównanie najpopularniejszych broni czarnoprochowej (najlepiej rewolwerów)?
W internecie jest mało materiałów tego typu, a już szczególnie w języku polskim...
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Kiedy będzie następne szkolenie dla początkujących strzelców cp albo zainteresowanych bronią cp na ZKSie? Wiesz może? Na stronie ZKS nie widzę żadnych informacji na ten temat...

Mam drugie pytanie przy okazji: osoba która ma pozwolenie na broń sportową może strzelać z broni tylko na strzelnicy w świetle prawa? Czy może sobie strzelać w ogródku przed domem?
  • Odpowiedz