Wpis z mikrobloga

@bombastick: Wiesz ... wszystko przez to że nie spodziewam się szału po rosyjskich akcjach ... nie gadaja o szerzeniu demokracji ... walce z terroryzmem ... dla każdego szarego jest jasne ze wspieraja swojego sojusznika w rejonie, ktory w mojej opinii jest gwarantem aby nie miala miejsce powtorka z egiptu i libii.

A krew mnie zalewa jak widze Obambo, mówiący o demokracji, wolnosci, pokoju, równości, walce z terroryzmem poprzez bombardowanie byłoby nie
@Lemartez: wszystko fajnie z tym, ze Assad w tym momencie nie jest gwarantem niczego, jest zdany na łaskę lub nie łaskę Iranu i Rosji,z tego co wiem Amerykanie nie bombardują armii syryjskiej po za tym ostatnim przypadkiem (czy celowym czy nie nie wiadomo do końca) oczywiście wpierają niektórych rebeliantów, ale również tego faktu nie ukrywają a nawet oficjalnie podaja czym i jakmi srodkami ich wspierają
@bombastick: Naloty koalicji, mozna niestety liczyć na palcach jednej ręki. Podstawowym założeniem Obambo jest pozbycie się Assada z rejonu. a Erdroganowi też to na ręke. A to że w chwili obecnej zalezny jest od wsparcia Rosji, Iranu, Hezbollahu ... trudno spodziwac sie czegos innego po 4 latach krwawej wojny wewnętrznej ...
@Lemartez: > Podstawowym założeniem Obambo jest pozbycie się Assada z rejonu

@Lemartez: to żadna nowość Obama mówi o tym otwartym tekstem, natomiast Rosjanie mówiąc że ratują Asada tak po prawdzie nie roboą nic po za zabezpieczeniem swoich interesów w tym regionie, nie bez przyczyny przez irańskei media przetoczyła się dyskusja o Rosyjskim zaangażowaniu w Syrii, w której to wysocy rangą irańscy politycy dośc dosć jednoznacznie określili się jako jedynie zainteresowani
@bombastick: Dej linki, chetnie poczytam.

A tak retrospekcja ... Obambo już raz był bardzo bliski do uruchomienia interwencji wojskowe jpo rzekomych atakach gazami bojowymi.... mow co chcesz ale imho Włodzimierz zrobił tam swojego gambita z cała operacja "liwkidacji" broni masowego razenia.