Wpis z mikrobloga

Progressive Web Apps (kolejny fantazyjny skrót nie wiem po co:)) - mówiąc po ludzku, ewolucja aplikacji webowych w stronę natywnych rozwiązań. Tekst o tym do czego potrzebne nam service workery, web componenty i dostęp do wielu rodzajów api dostępnych wcześniej jedynie z poziomu systemu operacyjnego. Bardzo delikatnie zarysowana roadmapa aplikacji webowych.

http://arc.applause.com/2015/11/30/application-shell-architecture/

#webdev #javascript
regis3 - Progressive Web Apps (kolejny fantazyjny skrót nie wiem po co:)) - mówiąc po...

źródło: comment_dGx4LAux25KiLsVLTIGwyUUkKger08ED.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@regis3: To czego trzeba to natywne wsparcie dla aplikacji opartych o CSS3, HTML5 i JavaScript. Natywne znaczy - mogę aplikację zainstalować na swoim smartfonie nie martwiąc się o to, że zrobi mi kuku z różnymi uprawnieniami, bez pobierania ciężkiego pliku apk, szybko i wygodnie, najlepiej na każde urządzenie.

API które są potrzebne to np. social login na smartfonach. Świetna rzecz, której bardzo brakuje - na wszelkiego rodzaju stronach by zalogować się
  • Odpowiedz
@regis3: Przy okazji - technologie przeglądarkowe poszła w zbyt niskopoziomowe API. IndexedDB, która jest niesamowicie niskopoziomowa i przekomplikowana zamiast WebSQL.

Dobrze, że mamy Service Workery, bo niestety AppCache to była tragedia okrutna.
  • Odpowiedz
To czego trzeba to natywne wsparcie dla aplikacji opartych o CSS3, HTML5 i JavaScript. Natywne znaczy - mogę aplikację zainstalować na swoim smartfonie nie martwiąc się o to, że zrobi mi kuku z różnymi uprawnieniami, bez pobierania ciężkiego pliku apk, szybko i wygodnie, najlepiej na każde urządzenie.


@Ginden: Zgadza się. Tak wygląda architektura universal apps na windows 10. Warstwa logiki i prezentacji to c# i xaml lub js i css. Jest
  • Odpowiedz