Wpis z mikrobloga

@mmkar:

Windows 10 IoT Core jest bowiem wysoce okrojoną wersją „dziesiątki”, skompilowaną na architekturę ARMv7 oraz x86 i dostępną na jednopłytkowe komputerki takie jak Intel MinnowBoard Max czy Raspberry Pi 2.

Programiści korzystający na desktopie z Windows 10 i Visual Studio 2015 mogą pisać oprogramowanie na Malinkę 2 czy inne tego typu komputerki nie tylko w C# czy Visual Basicu, ale też w C++, JavaScripcie (w tym Node.js) i Pythonie.


Źródło:
  • Odpowiedz
@mmkar @avangarda a mnie zastanawia bardziej, czy warto się tym interesować inaczej niż w ramach ciekawostki? W sensie czy dużo jest ofert pracy z obszaru IoT? Bo takich z wykorzystanie Win10 pewnie nie ma wcale jeszcze
  • Odpowiedz
@fortySeven: no właśnie ofert pracy z tego nie ma ale jak by ktoś chciał za kasę np. coś przekroju inteligentnego domu to chyba warto. Zawsze projekt może się rozszerzyć ;)
  • Odpowiedz
@gromwell: ale tam nie ma C# i VS :P
a na poważnie - teraz nie ma tam za dużo, ale może wyjdzie z tego coś fajnego. I byłoby idealne środowisko do zabawy po godzinach w automatyzację domu :)
  • Odpowiedz
@gromwell: python całkiem fajny jest, więc chyba zniósłbym. I pewnie nawet znalazłbym jakiś projekt, który mógłbym potem przerabiać pod siebie, a przy win10 na ten moment raczej szans na to nie ma
  • Odpowiedz
@mmkar: Na Windows 10 dla IoT uruchomisz aplikacje UWP, czyli pisane w nowym frameworku. Nie uruchomisz nic z klasycznego win32 czyli aplikacji konsolowych, wpf, asp.net, winforms. Mają w planach umożliwienie łatwe portowanie starych aplikacji do UWP ale wuj wie kiedy to będzie miało miejsce. Na ten moment MS proponuje żeby aplikacji desktopowych nie pisać już w niczym innym tylko w UWP.
  • Odpowiedz