Wpis z mikrobloga

Takie dwie perełki z http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/art/9147438,radni-przeciwni-zmianie-granic-powiatu-opolskiego,1,id,t,sa.html

- Nie wolno nam dopuścić do rozbioru powiatu, a potem być może całego województwa - argumentowała radna Zofia Kotońska z Polskiej Nowej Wsi.

- Ludzie w naszych miejscowościach czują się teraz bardziej zagrożeni niż w czasie stanu wojennego - dodawał Stefan Warzecha, przewodniczący rady. - Nie wyobrażają sobie, że można zagarnąć teren nie licząc się z ich zdaniem.


ad1 - bez większego Opola nie będzie województwa
ad2 - WTF?!
Tacy samorządowcy to skarb tej ziemi. Za samą głupotę zaorać ten powiat.

#opole #wielkieopole
  • 15
@fixie: wg mnie jest to normalne, ze miasto wojewódzkie wchłania gminy z którymi sąsiaduje. Poza tym większość przeciwników dołączenia gmin do Opola pracuje oraz studiuje wlasnie w Opolu, nie płacąc przy tym tutaj podatków.
Sam przestałem obserwować co sie dzieje w temacie od kilku dni bo mieszkańcy którzy sa przeciwni temu pomysłowi wylewaja jedynie jad oraz używają gownoargumentow w komentarzach na forach internetowych przez co mozna wylądować na oddziale onkologii..
@LooZ: @fixie: chłopaki, co do tablic to nie takie hop siup :) |
Moją wioskę [oj za duże słowo, dopiero 3 lata tu mieszkam] zakładał pradziad, i nazwał ją Kupfenberg, dopiero po '45 nastała tu polskość, więc w pełni rozumiem sens dwujęzycznych tablic.
Może i mam podwójne papiery, nie mniej w połowie to ja z Kresów się wywodzę, więc "Hadziaj" ze mnie 1 klasa ;)
@fixie: to u mnie jest ich na pęczki, niestety. Swoją drogą obejrzałem 5min debaty z mieszkańcami i dostałem raka. Co istotne mam paru znajomych z Dobrzenia i się okazało, że oni by chcieli być Opolem, tylko twardym cebulom to nie pasuje.
@fixie: @Czerwona_Rzodkiewka: Przejrzałem cały tag - głównie sprawę powiększenia Opola - i powiem Wam że kopara mi opadła. Rozumiem - to ich piniondze, ale kurde, jak ja mieszkałbym koło elektrowni to nawet podatków nie musieliby odprowadzać... To jest baaardzo dużo miejsc pracy, fajnie płatnych, dobry dojazd (inwestycje w drogi, przecież musi być zarąbisty dojazd do takich elektrowni), współfinansowanie organizacji służb publicznych... No same profity. Tak czy siak kasa będzie tam
@MrFruu: Przez wiele lat ogromnej kasy z podatków Gmina DW nie była w stanie wyremontować dróg, przykład: Czarnowąsy -> Kup via Świerkle & Czarnowąsy -> Dobrzeń Wlk. via Brzezie & Dobrzeń Wlk. -> Chróścice - to są główne drogi w tej gminie, pierwsza robi za obwodnicę gminy, druga to dojazdówka do EO i innych dużych firm, trzecia to wylotówka i łącznik dwóch najważniejszych sołectw.