Wpis z mikrobloga

Jest sobie taki dość młody poseł PiS z pomorza. Dość medialny, zwie się Andrzej Jaworski. No i był on dzisiaj gościem Olejnik, znam go ze wcześniejszych wystąpień, koleś ma dość ostry język, blisko poziomu Brudzińskiego, albo Niesioła. No i temat zszedł na Krzywonos. No i nasz wielki bohater wypowiedział takie o to słowa:

Pani Krzywonos dzisiaj występuje jako osoba, która potrafi pokazać, że jest wielkim człowiekiem stanu wojennego - powiedział Jaworski. - Ja do dzisiaj słyszę w Gdańsku informacje o tym, że nie jest trudno zatrzymać tramwaj, gdy w tym czasie wyłączony jest prąd - dodał. - Ja, kiedy byłem 17-letnim chłopakiem, milicja obywatelska pisała na mój temat raporty. Kiedy dzisiaj pani Krzywonos mówi, że ona ponosiła jakieś konsekwencje, to chcę pokazać, że byli także młodzi ludzie, dla których ona nie jest żadnym autorytetem - powiedział Jaworski.


http://www.tvn24.pl/andrzej-jaworski-i-borys-budka-goscmi-kropki-nad-i,599598,s.html

Chciałem tylko przypomnieć temu panu, że jej działalność opozycyjna to nie tylko zatrzymanie tego tramwaju, ale też była jedną z sygnatariuszy porozumień sierpniowych, działała w podziemiu, była represjonowana, podczas jednego zatrzymania została pobita i straciła ciążę. Ale jednak dla naszego dzielnego bohatera z PiSu to nic, bo o nim pisano raporty :)
#neuropa #krzywonos #polityka
  • 15
  • Odpowiedz
@Kamill: i pamiętajmy, że Jarka prawie internowali. Ale złośliwie tego nie zrobili. I na złość sfałszowali mu lojalkę, no #!$%@? nie ludzie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kamill: czytałeś te doniesienia IPN? że dużo tam a propo Krzywnos było naściemnianego? że świadkowie nie podtwierdzają jej wersji? Są jakieś raporty milicyjne o pobiciu? medyczne? wątpię.
  • Odpowiedz
@sa7o: No właśnie mi głównie chodzi o tę ciążę i resztę jej działań w opozycji, bo jak na razie to całą jej działalność wszyscy sprowadzają do tego tramwaju. A ona mówi właśnie o tym pobiciu, roznoszeniu prasy podziemnej, utrudnianiu w znalezieniu pracy.
  • Odpowiedz
Rola Walentynowicz jest marginalizowana, a ona sama skazywana na niepamięc. Za to Krzywynos nagle w 2010r. wyrosła


@kaucz: Dokładnie tak, wtedy pierwszy raz o niej usłyszałem. Walentynowicz i Gwiazda pojawiali się jeszcze kiedyś jako osoby które odegrały znaczącą rolę tak teraz lansuje się głównie Leszka-śmieszka, Krzywonos a jako autorytet lansują jeszcze tego co wyjechał do niemiec i ma firmę transportową (jego postać się pojawiła w filmie o tych milionach Solidarności
  • Odpowiedz