Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Założyłem konto, żeby poznać wasze o zdanie i fakty w sprawach najczęściej poruszanych ostatnio przez polskie media, a które dość ciężko mi zrozumieć. (skąd ta cała gównoburza?)

Pierwsza z trzech spraw, jest dość kuriozalna - Ułaskawienie Kamińskiego. Najczęściej jest poruszany aspekt samego ułaskawienia, a nie to dlaczego to ułaskawienie w ogóle było potrzebne. Tak więc media serwują dość zaciemniony obraz walcząc ze skutkiem a nie przyczyną.
Te przyczyny całego zamieszania chciałbym poznać, poniżej serwując kilka swoich:

1.Kamiński zostaje capo di tutti capi CBŚ
2.CBŚ działa na szkodę ludzi biorących udział w przekrętach, namawiając współpracowników? Leppera to wzięcia/dania w łapę.
3.Kilka wyroków, dymisja Leppera
4.Rozbicie koalicji rządzącej. Koniec PiSu na dwie kadencje.
4.5 Śmierć Leppera
5.Kamiński zostaje skazany nieprawomocnym wyrokiem za nadużycia, czy tam "psucie" materiałów dowodowych mimo, że wcześniej na podstawie jego pracy zostają skazani ludzie związani z Aferą gruntową. Wyrok śledczego jest większy niż ludzi umoczonych w aferę. Przedstawienie zarzutów październik 2009. Tydzień później Tusk go odwołuje ze stanowiska. Wyrok dostał w marcu 2015.
6.Ułaskawienie przez Dudę, dająca mu możliwość start na stołku ministra od służb specjalnych
7.Zapowiedź rozwiązania afery paliwowej, która rozbita na +100 wątków i rozesłana po kij wie ilu prokuraturach zdążyła się przedawnić w podczas punktu nr4.
8.Zwiększenie "dedlajnu" przedawnień z 5 do 10 lat.
9.Larum w mediach takie, że znajomy elektorat PiSu(do którego nie należę) dostaje gorączki jak tylko włączy TV albo otworzy gazetę. Sam Kamiński nie ma zaufania publicznego, tak myślę - 40-50% społeczeństwa, które nie wie nawet dlaczego mu nie ufa.

Ciekawi mnie co działo się pomiędzy 4, 5 i 6 punktem i jakieś inne powiązane ze sprawą sytuację, fakty i powiązania.

#polityka #kaminski #aferagruntowa #ulaskawienie