Wpis z mikrobloga

Mirki wkrecila mnie ta sprawa zaginiecia Ewy - dlatego wzywam ekipe CSI: Wykop - a moze razem uda nam sie cos zdzialac! Podejde do sprawy nieco inaczej - napisze swoje wnioski, ale i mam troche pytan do Was.
Jestem ciekaw Waszych opinii, zapraszam do merytorycznej dyskusji.

I. MOTYW ?: (po co, w jakim celu ktos dziewczyne porwal?)
1. Okup - nie ma bogatej rodziny, jej ojciec nie jest zadnym biznesmanem, czy politykiem - z tego co czytalem przecietna finansowo rodzina - nie widze celu, daje max 10% prawdopodobienstwa. (To ze teraz ktos sie zglosil po okup oceniam na probe wyludzenia).
2. Porwanie - mysle ze dziewczyna musialaby miec jakas niezwykla ceche (patrz dzial II) zeby ktos ja porywal w srodku duzego miasta, gdzie chodza ludzie i sa kamery - mimo wszystko tu daje najwieksze szanse biorac pod uwage urwanie tropu przez psy i brak dziewczyny na innych kamerach gdyby po prostu sobie poszla - duzo wskazuje ze z przystanku ktos ja wywiozl autem.
3. Napasc seksualna - jw ryzykowne miejsce
4. Dlug - czesc osob wskazuje ze 'niebieski' mogl chciec splacic swoj rzekomy dlug wystawiajac dziewczyne - kurde to ile on musial byc winny ? 100 tys, 200 tys ?! A gdyby tak bylo mysle ze ktos w pracy czy ze znajomych w koncu by zauwazyl ze kreca sie w okol niego ciemne typy czy cos jest 'nie tak' - wydaje mi sie to malo prawdopodobne.
5. Psychopata - po prostu jakis psychol porwal ja bez powodu - to musialby to niezle zaplanowac
6. Inny (czekam na Wasze)

II. DLACZEGO ONA ?: (co takiego ma w sobie ta konkretna dziewczyna ze ktos mogl zaplanowac taka akcje a nie porwac jakas inna np z wiejskiej drogi czy jakiegokolwiek miejsca bez kamer?)
1. Cechy wizualne - jak ktos w innym poscie napisal - moze komus sie spodobala i ja sobie 'zamowil' - daje max 5% na taka opcje - gdyby w taki sposob dzialaly grupy co chwila bysmy mieli takie porwania - dodajmy do tego ze Ewa wyglada na normalna, nie wyrozniajaca sie dziewczyne - wiec po co tyle zachodu ?
2. Dlug - a moze to ona miala dlug ? Dla mnie watpliwe - to musialby byc duzy dlug zeby ktos ja za to porywal - rodzina czy znajomi raczej by zauwazyli chociazby po jej zachowaniu.
3. Inny - Wasze typy ?

III. KTO ?
1. Niebieski - nie widze motywu - za duzo osob robi tutaj z niego arcymistrza zbrodni - pamietajcie ze latwo cos podpasowac pod wersje na chlodno, natomiast jesli mial taki plan zeby ja komus 'wystawic' - to wydaje sie to opcja bardzo ryzykowna, z wieloma mozliwosciami wpadki (kamery, inni ludzie, srodek miasta, itp). Aczkolwiek jest mozliwa opcja ze niebieski byl przypadkowo w centrum wydarzen - np widzial jak ktos ja porywa - faktycznie na kamerze nie wyglada na pijanego, watpie zeby ktos komu sie 'urwal film' chociazby szedl normalnie, bez wahania sie na boki niczym narciarz w slalomie gigancie (nie pytajcie skad znam :D)
2. Chlopak - ponoc sie poklocil z Ewa tej nocy - byc moze zemsta ? Byc moze zobaczyl ja sama na lawce albo z niebieskim i sie w nim zagotowalo ?
3. Ktos na zlecenie - porwanie na zlecenie - wtedy jw potrzebny motyw i dlaczego ona.
4. Ktos przypadkowy - ktos np chcial ja okrasc, uderzyl, przypadkiem zabil - no ale musialby tam byc autem zeby ja wywiezc - watpie raczej wszystko wyglada na szybka akcje.

IV. MOJE WNIOSKI I PYTANIA:
1. Najbardziej prawdop. wydaje mi sie ze to bylo porwanie - szybka zaplanowana akcja:
- Psy urywaja trop jak gdyby ktos ja wlasnie z przystanku wywiozl autem.
- Znikniecie nastapilo w jak dobrze pamietam ok 10 min.
- nie widac na innych kamerach zeby dziewczyna stamtad odchodzila
Tylko jaki byl motyw i cechy szczegolne tej dziewczyny ??? Tutaj najbardziej prawdop. wydaje mi sie zemsta i emocje jej bylego.
2. Ew. pytanie do poznaniakow - czy jest jeszcze jakas strona w ktora Ewa mogla odejsc i nie byc zauwazona przez kamere ?
3. Niebieski cos kreci - nie wyglada na #!$%@?, chwile po jej porwaniu wystraszony gdzies dzwoni - wyglada to podejrzanie, ale mi bardziej wyglada jakby byl swiadkiem porwania, albo np sam jej cos przypadkowo zrobil - czy jest mozliwosc ze oboje poszli nad Warte i nie zlapala tego zadna kamera ? Wtedy prawdopodobne wydaje mi sie ze np typek poszedl sie odlac a dziewczyna #!$%@? po prostu wpadla do rzeki i koles sie zesral - stad nerwowy telefon i wymigiwanie sie urwaniem filmu - czuje sie winny.
4. Gdzie dokladnie znaleziono ten dowod ?
5. Czy ktos moze zrobic najprostsza mapke w paincie z narysowanymi liniami drogi Ewy, niebieskiego i kamerami z polem widzenia?
6. Czy ktos moze podeslac wszystkie materialy foto/video ? Tak samo profile nibieskiego i jej chlopaka, zdjecie rodziny ?
7. Ktos napisal ze niebieski to homo - skad taki wniosek ?
8. Ktos napisal ze brat rzekomo pracuje w ABW - skad taki wniosek ?
9. Czy trzecia osoba widoczna na nagraniu i mijajaca ewe z niebieskim - zostala przesluchana ?
10. Czy sa zeznanie tego do kogo dzwonil niebieski ?

Wszystko to tylko moje luzne przemyslenia z dupy, nie wysuwam zadnych oskarzen.

#csiwykop #ewatylman
Wolam ludzi z poprzedniego postu i innych udzielajacych sie i licze na dyskusje z Wami: @unknown_stranger @krulewna @pierniki_mojej_babci @ladny_kawaler @tyna0 @bryli @rskk @FluidPanda @helloworldtoday91 @anonimowy_kot @szajsesznycel @Bambro @Pete1 @Rammar @mrbungle @escobar @redmere @Horvath @akwajuk21 @Obserwator_z_ramienia_ONZ @axk_ @rainkiller @Kumika @Aro232 @Bruce_Wayne @WolfSky @pan-audytor @lubielizacosy @taktoto @Scr1pt @whyduck10
@Hardek @hashtag @wisniowy_smak @kaczmar119 @helloworldtoday91 @MN00 @maxtrosoft @FluidPanda @vaxx @lammy @mychu1 @unknown_stranger @SagaS @piterparker
  • 620
@escobar: @Piterski: Tak jak ktoś napisał, niebieska kurtka nie mógłby dojść
przystanek-warta/schody-siku(1min, po pijaku 2-3)-przystanek-latarnia ok 80m dalej i wykonanie telefonu w ciągu 9 minut.

Też uważam, że została spakowana, ale nie przez niebieską kurtkę, a kobietę podobną do Ewy, która założyła jej kurtkę i kapnęła się, że ma dowód w kieszeni.
A nie byłoby to porwanie idealne, gdyby brat stwierdził, że Ewa jest na przystanku, policja sprawdziłaby monitoring tramwaju, wiedzieliby gdzie wysiada i znika 3km dalej od miejsca faktycznego odjazdu autem. Policja szuka aut 3km dalej. No pomyślcie jak byście sami planowali...
@maxtrosoft: GDYBY brat Ewy powiedział, że ta kobieta podobna do Ewy to Ewa byłby to idealny sposób, żeby zatuszować miejsce porwania. Niestety, porywacze nie przewidzieli, że ta kobieta zostanie rozpoznana jako ktoś inny.