Wpis z mikrobloga

#!$%@? instynkt samozachowawczy... Dlaczego?...

Mam lekko uszkodzony lewy tylny błotnik w moim E39 i tylny zderzak. Pierdoła do zrobienia za 500zł, ale wiecie jak to rasowy polak przydałoby się za darmo.

Mam wyjazd z takiej strony, że nie widać dalej jak na 30m. zawsze wyjeżdzam i często ktoś akurat #!$%@? 80km/h, choć jest tam teren zabudowany.

Dziś kolejny raz taka sytuacja, mogłem mieć za darmo zrobiony tył, ale nie, w ostatniej chwili docisnąłem gaz do dechy i 170km wyrwało mnie do przodu, unikając kolizji z tirem.

Dlaczego? #!$%@?, dlaczego? Ja chce mieć za darmo zrobione auto, ale boje się widząc debila staram się kontrować jego zachowanie...

Co zrobić, takie życie.
  • 12
  • Odpowiedz
@yeloneck: Ja nie wjeżdzam nikomu przed maske. Poprostu mieszkam w takim miejscu, że wyjeżdzam z samego zakrętu, ja widze sporo, ale po przejechaniu +- 10m zawsze z tyłu widze kogoś, kto ostro hamuje, bo w dupie mają teren zabudowany koło mojego domu... To nie tak, że specjalnie wymuszam, poprostu jadą 80 - 100, a tam jak tak szybko jedziesz to nie ma szans wyhamować jak ktoś wyjeżdza z mojego wjazdu,
  • Odpowiedz
@Incore00: z tirem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio dostałem strzała od golfa 4 przy ok. 40-50km/h (ja stałem w miejscu) - nie polecam uczucia, tydzień mnie szyja bolała #!$%@?. Do tego wydarzenia też chciałem zrobić sobie tylni zderzak za darmo, ale nie polecam.
  • Odpowiedz
@pugib: Ta, ale to byłoby uderzenie kontrolowane, nie to że znienacka. Różnica między nami była na oko 40km/h, bo ja już 40 miałem a on siadł mi na dupie, ale że to diesel, to na wolnych obrotach udało mi się wyrwać, także nie powinno być tak źle.
  • Odpowiedz
@Incore00: ja rozumiem, ale jak udowodnisz mu, że jechał za szybko? On powie, że wjechałeś przed maskę i Twoje słowo, kontra jego. Ty dopiero co się dołączyłeś do ruchu, więc zgadnij co powie policjant?
  • Odpowiedz
@pavulon78: Tak, ale to nie jest tak, że wyjeżdzam i ktoś jedzie. Poprostu mam zajebisty zakręt przy wyjeździe i dopiero po przejechaniu jakichś 10 - 15m widze kogoś w tylnym lusterku, jak #!$%@?. Rekordem był autobus z dzieciakami do lokalnej podstawówki, 80 km/h miał jak nic...
  • Odpowiedz
@yeloneck: Tyle, że ja wyjazd miałbym dobre 30m wcześniej... Więc jak mu wymusiłem, skoro już jakiś czas jechałem po tej drodze? To nie jest tak, że jak walisz w tył to jest twoja wina?
  • Odpowiedz
@Incore00: no jest tak, zależy jaka sytuacja, jeśli komuś przed maskę wyjeżdżasz to nie działa to prawo, ale jak faktycznie jechałbyś już 30 metrów, to można uznać jego winę.
  • Odpowiedz
@Incore00: no niezupełnie za darmo, bo jakby ktoś Cię trafił nie idealnie w miejsce już uszkodozone tylko obok, to nawet jakby Ci zakwalifikowali zderzak to wymiany to by Ci potrącili za wcześniejsze uszkodzenia.
Nooo i ogólnie to powodzenia w zderzaniu się z tirem.
  • Odpowiedz