Wpis z mikrobloga

@Zakakaikane: @bliny: już od dłuższego czasu przyglądam się tej całej wojnie lewacko-prawackiej (nonsesownej tak btw) i z każdym dniem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że lewica i jej pomysły na społeczeństwo i gospodarkę oparte są jedynie na ideologii, suchej teorii i wzniosłych postulatach (wszyscy równi! bez względu na to czy to dobre rozwiązanie czy nie), heroicznym rozwiązywaniu problemów które sama sobie tworzy, a człowieka traktuje jako ogół społeczeństwa (no
@notrzeba: Odpowiem tobie, bo 2 komentarze wyżej to wyzwiska i wyśmianie, czyli 0 argumentów (zupełnie jak w twoim poście fragment: "służą jedynie do ataku i ośmieszania teorii przeciwnika").

Problem z tym co napisałeś jest taki, że można go równie dobrze dopasować do przedstawicieli tzw. prawicy. Poziom dyskusji na wykopie jest na tragicznym poziomie. Za tolerancje wobec osób homoseksualnych zostaniesz nazwany pedałem, za zdanie, że interwencjonizm państwowy jest w pewnych sektorach państwowości
@notrzeba: No i masz, @NieBojeSieMinusow zamiast usprawiedliwić się, albo rzeczywiście podać jakikolwiek przykład, gdzie jest logiczna argumentacja, to robi "a prawacy robio to samo, bo jak dajemy dane, to oni krzyczo!" tylko ładniejszymi słowami.

@NieBojeSieMinusow: Użytkownik @notrzeba poprosił o rozmowę, w której będzie logiczne usprawiedliwienie lewicowych teorii. Tu nie chodzi o to, żeby udowodnić, że lewicowa teoria nie jest gorsza, tylko, że lewicowa teoria jest dobra i rzeczywiście przysłuży się
@Kyuumeitai: ale z czego ja mam sie usprawiedliwić, z jakiś projekcji typu "a lewaki coś tam"? jak mówiłem, takie oskarżenia można wystosować przeciwko większości użytkowników tego portalu

i znowu, semantyka. na vikop.pl PiS jest nazywany lewicowym, więc nie wiem o co ci/wam dokładnie chodzi. staram sie unikać tylko terminów i rozmawiać o konkretnych rzeczach. co chcesz wiedzieć? albo, sam zacznę. w tym poście było coś o interwencjonizmie państwowym. uważam więc, że
@NieBojeSieMinusow: No i pewnie też wychodzisz z założenia że nie wszyscy Muzułmanie czy uchodźcy są terrorystami więc nie ma się czym martwić. Jakby w tym zamachu w Paryżu (czy jakimkolwiek innym) zginął ktoś z twojej rodziny wyzbył byś się tej poprawności w mniej niż sekundę. Nie będę się wywodził dlaczego uważam że geje nie powinny mieć prawa do adopcji czy dostęp do broni powinien być dużo łatwiejszy bo to nie ma
@NieBojeSieMinusow: Czemu przemoc bierze się z biedy? Skąd bierze się bieda? Czemu rodziny, zdrowe na ciele są biedne? Nie ma pracy? Nie ma dobrych zarobków? Brakuje firm? Mały dostęp do wykształcenia? Czego brakuje zdrowym ludziom do tego, żeby pracować i zarobić na siebie?
@Zakakaikane: Nie mówie że nie ma się czym martwić, nie można bagatelizować terroryzmu. Należy z nim walczyć, pewnie jeszcze skuteczniej i silniej niż obecnie. Nie wpadam po prostu w panikę jak wykopki, i nie wrzucam wszystkich muzułmanów do jednego wora. Dzisiaj to polskie seby wieszają tabliczki "no muslim", jutro to mogą być anglicy albo holendrzy z "no polish". Każda generalizacja jest zła i krzywdząca dla większości. Problem z radykalnym islamem dotyczy
@NieBojeSieMinusow: masz rację, poziom debaty na wykopie jest jaki jest, tutaj nic za bardzo nie da się zrobić (chociaż wskazywałem nie tylko na wykop, wiadomo że prawica tak jak i lewica ma osoby mądrzejsze i głupsze, bardziej skłonne do do rozmowy lub mniej; lewica ma swoich zaślepionych pacyfisto-transwestyto-gimboateistów otwartych na każdą innowacyjną i "postępową" nowinkę, "zwalczających terrorystów kwiatami", a prawica ma swoich kiboli, chuliganów oraz narodowy socjalizm - szkoda tylko, że