Wpis z mikrobloga

#ewatylman #csiwykop #poznan #zaginieni

Mirki, w nawiązaniu do wpisu: http://www.wykop.pl/link/2882255/sprawa-ewy-t-krotka-analiza-grafika/
@Hardek - gratuluję pierwszego wpisu i od razu na głównej, fajnie się za to zabrałeś, ale dla sprostowania kilku nieścisłości przygotowałem bardziej precyzyjną mapkę poglądową

Mija tydzień od zaginięcia Ewy Tylman. Co wiemy już na pewno odnośnie trasy Ewy i niebieskiego:

1) 3:18 - niebieski z Ewą idzie Mostową w kierunku św. Rocha (upublicznione nagranie monitoringu + relacja świadka)

2) 3:24 - niebieski i Ewa stoją na przystanku św. Rocha (zarejestrowani przez tramwaj jadący w przeciwną stronę niż ma
jechać Ewa) tutaj najprawdopodobniej rozstają się; planowo o godzinie 3:42 jest tramwaj 201, którym Ewa ma pojechać do domu na osiedle Armii Krajowej, jednak nie wsiada do niego, nie ma jej też już w tym momencie na przystanku (w polu widzenia kamer)
- tutaj jest ostatni ślad Ewy, zniknęła w ciągu dosłownie 10 minut, w tym czasie mogła zostać uprowadzona czy napadnięta lub udać się w kierunku Mostu Rocha (na Wschód w kierunku Warty) bądź kontenerów (na Północ), nie wróciła Mostową ani nie poszła z niebieskim Kazimierza Wlk. gdyż zarejestrowałby to monitoring

3) 3:32 - niebieski zarejestrowany przez monitoring Hotelu Ibis, gdzie zatrzymuje się i kilka minut rozmawia przez telefon
- warto zwrócić uwagę, że jest to zaledwie ok. 70 m od przystanku Mostowa, czyli Ewa wciąż powinna znajdować się w zasięgu wzroku/słuchu niebieskiego, który jest na tym monitoringu widziany z telefonem jeszcze co najmniej do 3:35
- zatem jeśli niebieski jest w 100% czysty, to Ewa zniknęła dokładnie między 3:35 a 3:42
- informacja jakoby niebieski schodził w kierunku Warty to chyba bzdura Rutkowskiego, niczego takiego nie pokazano na nagraniach/zdjęciach

4) niebieski idzie Kazimierza Wielkiego, Garbary w kierunku Królowej Jadwigi, jest tu monitoring, gdzie podobno nagrano niebieskiego (do sprawdzenia, nagranie nieupublicznione), trasa niebieskiego jest niemalże pewna, zgadza się logowanie do sieci, czas przejścia niebieskiego z punktu 3 (Hotel Ibis) do 6 (Stacja Lotos) jest dość długi, ok. 28 minut na trasę 800 m (standardowy czas przejścia: 10 minut), ale po drodze miał on rozmawiać przez telefon, być może zatrzymywał się, także jest to jak najbardziej normalne

5) Przystanek na ul. Królowej Jadwigi (AWF), podobno niebieski jest tu nagrany o 3:53 (prośba o potwierdzenie, nie mogę znaleźć tej informacji)
- na tym przystanku po godzinie 5:00 kobieta znajduje dowód osobisty Ewy

6) 4:03 - niebieski jest koło stacji Lotos, gdzie rozmawia przez telefon (upublicznione zdjęcia z monitoringu)

Spod przystanku Królowej Jadwigi niebieski miał przejść na Rondo Rataje (po drugiej stronie Warty), gdzie prawdopodobnie przebywał od 4.25 do 4.55. Następnie miał pojechać do domu na osiedlu Wilda. Trasa ta, z której Rutkowski i niektórzy na wykopie robią sensację, jest wytłumaczalna tym, że z Ronda Rataje kursuje wiele autobusów nocnych, więc w zależności, gdzie na Wildzie mieszka niebieski, mógł mieć stamtąd szybszy dojazd niż z Królowej Jadwigi (testowane na jakdojade).

Podsumowując, niebieski raczej nie miał sposobności, by zamordować Ewę, jak niektórzy domniemywają. Na pewno nie zdołałby w tak krótkim czasie ukryć ciała. Ogólnie nic na to nie wskazuje. Za to czas i miejsce zaginięcia Ewy oraz późniejsze zachowanie niebieskiego sugerują, że może mieć on istotne informacje o jej losie. Stojąc przed hotelem Ibis mógł zobaczyć czy usłyszeć coś niepokojącego, jeśli Ewa przebywała na przystanku (co wydawałoby się logiczne).

Taguję niektórych z Was, jeśli widziałem zainteresowanie tym wątkiem. Ten post jest również Waszą zasługą, dzięki wymianie informacji. (sorry, jeśli kogoś pominąłem) @unknown_stranger @krulewna @pierniki_mojej_babci @ladny_kawaler @tyna0 @bryli @rskk @FluidPanda @helloworldtoday91 @anonimowy_kot @szajsesznycel @Bambro @Pete1 @Rammar @mrbungle @escobar @redmere @Horvath @akwajuk21 @Obserwator_z_ramienia_ONZ @axk_ @rainkiller @Kumika @Aro232 @Bruce_Wayne @WolfSky
F.....n - #ewatylman #csiwykop #poznan #zaginieni

Mirki, w nawiązaniu do wpisu: ht...

źródło: comment_bIkYjfOZMgSrv3ZeMTpLqcijGyf6AJJI.jpg

Pobierz
  • 172
@Bambro: jezeli wykluczymy rzeczy niemożliwe, to te najbardziej nieprawdopodobne, staną się możliwe :-)
Były informacje o tym, że chłopak Ewy lubił chłopców, patrząc na jej kolegę z pracy (więc pracował w drogerii) idącego z torebką, nasuwa się teza o tym, że mógł się nieszczęśliwie zakochać w chłopaku Ewy, a jedyną osobą na drodze do szczęścia, była właśnie Ewa, nie widzę choćby jednego powodu, dla którego można by wykluczyć niebieskiego, z grona
@happyloverboy: A nie myślisz że to trochę dziwne że dowód znajduję się nie daleko miejsca w którym znajdowała się osoba która jest traktowana jako podejrzana ? Jeżeli miałby coś z tym wspólnego to szybciej wrzucił by to do studzienki lub po prostu do Warty. A jak wiemy przechodził nad wartą na ul. Królowej Jadwigi.
@FluidPanda: mysle, ze wszystko w tej sprawie jest dziwne, dziwi mnie również to, ze niebieski miał kaptur na głowie, dziewczyna miała rowniez płaszcz z kapturem, ale szła z nim i miała głowę odkrytą, mamy jednak cząstkowe informacje i mozemy sobie gdybać do zasranej śmierci
@Johanek91: Zalezy w której czesci Wildy już w innym temacie pisałem że ok.20 - 30 min mógł iść do domu. Jednak on poszedł w drugą strone.
@ladny_kawaler: I o moim motywie że gościu pracuję w policji/abw i akcja jest ustawiona aby gosciu mógł przeniknąć do półswiatka...
Ile ludzi tyle teori...
@FluidPanda: Podobno chłopak Ewy pracuje w ABW, tak pisali na fb, wcześniej, ze z policji. Dlatego nie poddał się badaniom wariografem i nie pokazują go w ogóle z mediach. O teorii, że jest gangsterem, nie słyszałem, ale jeśli faktycznie jest z ABW to może zalazł za skórę jakimś bandytom i się zemścili... cholera wie, coraz więcej tajemniczych wątków.
@taktoto: Na wszystkie informacje jeżeli coś tam ujawnili musimy poczekać do rana. Albo ewentualnie na konferencje mł.insp. Borowiaka ale tylko w wypadku jeżeli kogoś tam znalezli.