Wpis z mikrobloga

Dobra, będzie krótko. Szukam słuchawek (i DAC'a, bo karta integra). Synergia mocno, zestaw tylko pod siebie i przy zmianie będę zmieniał całość, więc żadnych przyszłościowych DAC'ów za pół miliona. Miałem na to przeznaczyć 2k, ale muszę zmieścić się w 1 przez zakup nowego telefonu i monitora (o świętach nie wspomnę).

No więc tak, co do DACa myślę nad :
Audiotrak Prodigy Cube Black Edition
W promocji za 300zł na x-komie, chyba nic ciekawszego w tej kategorii nie ma?

No i teraz słuchawki, tu nie mam pomysłu:
- Najważniejsza rzecz to wygoda, będę w nich siedział po kilka do kilkunastu godzin dziennie, noszę aktualnie okulary więc nie mogą za bardzo uciskać.
- Różna muzyka, ale zależy mi na wyrazistym basie.
- Solidne wykonanie (tak byleby nie #!$%@?ły się po 2 upadkach.
- Konstrukcja półotwarta

#sluchawki #audio #audioboners #pytaniedoeksperta @Ojezu bo mi zawsze pomagał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@MrGreeneye:
Obecnie posiadam zestaw fiio e17 +e9 do tego CAL i takstary ts-671, jestem też w trakcie konstruowania słuchawkowego wzmacniacza lampowego i ja bym zrobił tak:
- najtańszy, neutralny dac z próbkowaniem 24bit, bez wzmacniacza. rzucę w ciemno: fiio d03 ale szukałbym czegoś lepszego (150zł), choć nie wiem, czy ma próbkowanie 24bit... Nie mam zaufania do zintegrowanego realteka, ale teoretycznie na początku możesz pominąć etap dac i przejść dalej:
- wzmacniacz
@MrGreeneye: Dt 990 pro spelniają te wymogi. Najwyżej potem dokupisz do nich jeszcze esspresivo e i nic już nie ruszaj. Lepszego setu nie ma pod nie. ts-671 są sucho grające i wiszą na mojej głowie. Co do dźwięku to jest dla mnie strasznie suchy, tam nie ma muzykalności.
@MrGreeneye: Ten fiio to nie jest zły pomysł: http://forum.mp3store.pl/topic/103896-fiio-d03k-taishan/
Jeszcze nie wiem jak zagra mój wzmacniacz lampowy, ale jeśli na realteku nie będzie tragedii to e17 sprzedam, a być może kupię właśnie tego d03.
Będziesz miał konkretny zestaw napędzający słuchawki, zostanie Ci 500zł i jeśli nie masz zbytnio sprecyzowanego modelu słuchawek to możesz spróbowac kupić dwa modele takstarów albo kupić jakieś bayerdynamici.
jeśli chodzi i DT990 250ohm to problem nie leży w napędzeniu tylko w złapaniu synergii. Jeśli posiadasz komputer stacjonarny to zastanów się nad Aim SC808 podobno ładnie grają z DT.
@jacek-le: Z tym że moc też potrzebna, ja je na vioelectric hpa v281 słuchałem ale to wzmakza 8 koła i grały jak po sznurku. Z Esspresivo-e będą bardziej muzykalne.
@Ojezu: @jacek-le: a to espressivo to jakies objawienie? Pytam, bo nie sluchalem, a skladam hybryde audiotonu z jedna lampa electroharmonix, ten wzmacniacz E wyglada ladnie ale troche jak choinka z tymi lampami, bo to przeciez tylko sluchawkowy wzmak.