Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@? to ja nie. Z racji że dziś #blackfriday (XD) wybrałem się po nowego laptopa dla mojej młodszej siostry razem z mamą. Ja pojechałem w roli doradcy, a że jestem wielkim fanem Eweliny Lisowskiej wybór sklepu był oczywisty. Wchodzimy, oglądamy wystawę, porównujemy, doradcy cały czas pytają się czy w czymś nam pomóc, wszstko jest tak jak powinno być. Wybiermy najciekawszy model , podchodzimy do sprzedawcy, i wtedy rozpoczyna się festiwal #!$%@?. Początki były niewinne, standardowo pytanie czy nie chcemy akcesoriów, myszek itp. Potem sprzedawca pyta się czy ma zrobić aktualizację do windows 10. W pierwszym momencie konsternacja, po co ma robić aktualizacje skoro na każym modelu jest kartka (DARMOWY WINDOWS 10). A sprzedawca na to że aktualizacja jest darmowa ale on może zrobić za 50 zł. Zdziwiony odrzuciłem propozycję razem ze wszystkimi innymi dodatkami. No nic idziemy do kasy, mama mimo nacisków uparła się że weźmie na raty. Podchodzimy do stanowiska gdzie załatwia się formalności, i wtedy najlepsze. Po pierwsze moja rodzicielka chciała jedynie 10 rat żeby szybko spłacić i mieć z głowy. Pani na to że nie ma takiej opcji i ona od banku dostała propozycje tylko 18 rat po 238 zł. Zaraz zaraz. Robie szybkie kalkulacje laptop kosztuje 2600 cebulionów, 18x238=4284. #!$%@? serio? Poczułem się wtedy jak emeryt któremu próbują wciskać garnki za 5000. Mówię babce że to chyba jakaś pomyłka i może źle dane wpisała. Ona trochę poczerwieniała, speszyła się i powiedziała że sprawdzi jeszcze raz. I voila jak na zawołanie znalazła sie rata 10 msc po 310 zł. Tak czy inaczej udalo mi się namówić mamę na zakup gotówką, ale nie spodzieawałem sie że kiedyś spotkam się z taką manipulacją w zwykłej sieciówce z elektroniką. Nawet nie poruszam już kwesti dodatkowej gwarancji za 600 zł.
#gozkiezale #oszukujo
  • 57
  • Odpowiedz
@nogazwezza: @XpruF: @pieczysty:
a nie mówiłem? biedalap z błyszczącą matryca, niskonapięciowym procem, w dodatku niewarty swojej ceny przez dopłatę do keplera 920M, który jest całkowicie zbędny w lapie z HD5500
żeby to miało jeszcze matrycę FHD, to może bym przymknął oko, ale tu mamy do czynienia z bardzo nieświadomym i niezbyt udanym zakupem, sorki pieczysty ale mogles wybrac lepiej
w kazdym razie oby sluzyl jak najdluzej
  • Odpowiedz
  • 4
@Jestem_Tutaj: dlaczego niskonapięciowy proc jest be? Niskie napięcie to niskie straty mocy?

Przecież ten laptop nie jest zły. Akurat karta graf. to duży plus, bo można odpalić jakaś gierę od biedy (nie każdy jest graczem by grać we wszystko i mieć do tego osobno pc).

Tylko co do błyszczącej matrycy się zgodzę.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: A wiec drogi specjalisto :

Wszystko zalezy od potrzeb i do czego bedzie wykorzystywany laptop. Nie każdy potrzebuje XNOTE z 2x 980M.
Obecnie plynnosc sa w stanie zapewnic nowe Atomy w 14 nm, w tandemie z SSD. Jezeli kluczowy jest tu czas pracy na baterii , a nie wydajnosc, to jaki jest sens brania procesora innego niz niskonapieciowego?
  • Odpowiedz
@pejczi:

Jezeli kluczowy jest tu czas pracy na baterii , a nie wydajnosc, to jaki jest sens brania procesora innego niz niskonapieciowego?

Taki sam jak kupowania gównosamochodu z mniej niż 200KM by dojeżdżać 5km dziennie do pracy.


  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Jeżeli chłodzenie w laptopie jest zrobione tak, jak trzeba to niskonapięciowe (-U) procesory niewiele odstają od normalnych (-M).

GF920M to odświeżony GT740M czyli grafika sporo wydajniejsza od HD5500.
  • Odpowiedz
Jak ja rok temu pomagałem koledze wybrać laptop to jeszcze skasowali go za sprawdzenie matrycy czy nie martwych pikseli.

@andrehome: toś mu pomógł xd

@TOP___BK:
@KokiX: nie wiem jaką dokładną ma wydajność ta karta, ale przecież 9[20] to najsłabszy model z serii, może wystarczy na pasjans albo jakieś stare gierki, a do tego równie dobrze wystarczy zintegrowany z prockiem hd5500 (nie mówię że obydwa układy mają
  • Odpowiedz