Wpis z mikrobloga

Czy jest zainteresowanie, abym poprowadził nowy tag #wykopnawojnie?

Czego dotyczy?
Obecnej III Wojny Światowej (która toczy się jeszcze fragmentarycznie). Będę publikował tzw. krytyczne "breaking newsy" ze wszystkich krytycznych rejonów, które potencjalnie mogą się przekształcić w konflikt globalny lub dotyczyć naszego kraju, Polski.

Tematyka.
Głównie tematyka będzie się kręciła wokół #ukraina #rosja #turcja #syria #iran #irak #polska, kraje bałtyckie i cały region morza bałtyckiego (włącznie z Finlandią, Szwecją, Anglią, itd.) oraz cały rejon morza czarnego (ukraiński Krym, Turcja, Gruzja, Rumunia, Bułgaria), region UE, region południowy Europy + Afryka, region morza południowo- i wschodnio-chińskiego z Chinami, Koreami i Japonią włącznie. Także być może Australia.

Będę dokonywał analiz, łączenia wątków, podpierał się i udostępniał publikacje i raporty różnych instytucji i państw.

#wojna #wojsko #pytanie #pytaniedoeksperta #bliskiwschod
  • 38
@mossad: nie chcę tu dyskutować co jest polskim interesem narodowym, ale sam to przyznajesz... Wystarczyło zerknąć na twoje komentarze:
"Nakazali też powrót wszystkich Rosjan z Turcji do Związku Radzieckiego"
i Ty chcesz cokolwiek komentować... Naprawdę, nie opowiadając się za żadną ze stron... ciężko byłoby od ciebie czerpać jakiekolwiek wiarygodne informacje o konflikcie na świecie... Więc jeśli pytasz o opinię w pierwszym komentarzu - to ja ci odpowiadam - sory, ale nie
@Chaczins: Dlaczego? Przyczyną pierwotną jest próba przebiegunowania świata i wyparcie wpływów euroatlantyckich z Europy za pomocą Rosji i Chin. Na szczycie następuje zmiana - USA / Chiny. Moment krytyczny nastąpi, a to co się dzieje, to są pierwsze efekty starcia biegunów i zaburzanie obecnego ładu światowego, w którym Chiny i Rosja chcą odgrywać kluczową rolę, wypierając rolę hegemona, tj. USA.
nie chcę tu dyskutować co jest polskim interesem narodowym


@dixieman: Polski interes narodowy jest... uwaga... polski interes narodowy. Do niego zaliczam np. zablokowanie projektu Nord-Stream II, który wprowadzi kolejny podział Europy na gorszych lepszych i zagraża wielu państwom. Jest to właśnie rosyjski krok do zawładnięcia tym regionem Europy. Nie możemy do tego dopuścić.

"Nakazali też powrót wszystkich Rosjan z Turcji do Związku Radzieckiego"


1. Nakazali powrót.

2. Ależ Rosja odwołuje się
@mossad:
Uważam że nie można określić konfliktu interesów, który występuje zawsze i wszędzie, mianem "preludium" wojny światowej. To jest zbyt mało.
Owszem, rola Chin jest potężna jak nigdy dotąd. Owszem, Rosja przeżywa "renesans" po klęsce Związku Radzieckiego, a jej zapędy imperialistyczne - od Gruzji począwszy - rzutują światłem na jej oczekiwania względem ponownego dołączenia do TOP3.
Co zaś do państwa środka - nie widzę związku wpływów Chińskich z jakimikolwiek wydarzeniami w
Wystarczyło zerknąć na twoje komentarze:


@dixieman: Nawet kolega @Chaczins potwierdził fakt reaktywacji imperium (nie nazywając jego ZSRR, natomiast ja to nazywam wprost ZSRR, bo postępowanie Rosji na każdym kroku to implikuje - dla Putina i ludności wzorem był ZSRR, więc sentymenty się unoszą nad Rosją, a w praktyce następuje odbudowa ZSRR).

Dodam także wiele innych faktów, które wskazują, że związek powstaje ponownie. Kluczowa agencja ITAR-TASS zmieniła nazwę na taką, jaka funkcjonowała
@mossad: @dixieman:
To akurat nie ulega wątpliwości że jest to mokry sen Rosjan. Czym tu się jednak dziwić i oburzać? Mimo że system był zbrodniczy, to państwo było potegą. Państwo, to - z definicji - instytucja stworzona do reprezentowania interesów i dobra narodu. Interesem i dobrem narodu jest jego potęga, wpływy, zyski, pieniądze, strefa inwestycji. KAŻDE, podkreślam KAŻDE państwo dąży do ekspansji i poszerzania swojej "strefy wpływów" (po za kilkoma
@mossad: @dixieman: Niczego nienakazani i dobrze o tym wiesz. Wezwali do powrotu turystów, a to taka różnica jak między "zabraniam ci pisać" i "odradzam ci pisać" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie prezentujesz polskiego interesu, tylko jesteś jednym z przykładów typu ludzi, którzy bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę. Gdzie zapowiadana ofensywa rosyjska na Ukrainie o której piszesz od roku, że to już lada dzień bo miliony
@mossad: ja to wszystko rozumiem...
Ale jak chcesz przekazywać newsy i suche fakty to nie możesz mówić o powrocie do związku radzieckiego, bo takiego kraju nie ma, a twój komentarz jest ewidentną szpilką... Nie czytałem innych twoich komentarzy - tylko zerknąłem na pierwszy lepszy - nie chce się tu czepiać tego jednego przypadku - ale to pierwsze co mi przyszło na myśl.
Nie prezentujesz polskiego interesu, tylko jesteś jednym z przykładów typu ludzi, którzy bardziej nienawidzą Rosję niż kochają Polskę


@TenebrosuS: Yhm, puknij się w czółko. Wybacz, ale zaczynają się podjazdy typowego ruskiego trolla. Zatem żegnam, bo to nie wątek na kłótnie.