Wpis z mikrobloga

Narażam się na krytykę pisząc pod tym tagiem #bukmacherka , ale czegoś tu po prostu nie rozumiem. Chodzi mi mianowicie o opcję "4 z 5". Miałem dzisiaj kuponik, z zagraną właśnie tą opcją. 4 zdarzenia weszły (na kuponie nie widać, liverpool vs ajax over2.5 siadło), więc kupon generalnie udany. Ale nie mogę się połapać, w jaki sposób zostało mi to rozliczone... Za postawione 5 zł na 4 mecze, dostałem zawrotną sumę złotych 6-ciu. WTF? Jak to się liczy? System się coś #!$%@?ął, czy to ja coś źle liczę? HELP!
robertx - Narażam się na krytykę pisząc pod tym tagiem #bukmacherka , ale czegoś tu p...

źródło: comment_dA1xZUHXAHTypUdZw3NAsGNqsSzAUJzB.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@robertx: wszystko się zgadza według mnie. Zazwyczaj gdy się stawia tym systemem, dobrze jest mieć kursy na pojedyncze zdarzenie wyższe od Twoich (~2.0), wtedy gdy jeden z nich Ci nie wejdzie, zawsze jesteś troche na +. W Twoim wypadku przy tak niskich kursach to nie system się #!$%@?ął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@neestsouth: Weszły mi wydarzenia z kursami 1.9, 1.3 , 1.41, 1.71 . Czemu zostało to rozliczone po kursie 1?? Nawet jak bym to puścił w singlach, zarobił bym więcej...
  • Odpowiedz
@robertx: Wszystko dobrze. Zagrałeś 5 kuponów po złotówce (łopatologicznie tłumacząc w każdym z pięciu ,,brakowało" jednego zdarzenia, dlatego 4z5) Wygrałeś jeden z nich. Pomnóż sobie wygrane kursy przez złotówkę to akurat tyle Ci wyjdzie.
  • Odpowiedz
@robertx: jak klikniesz chyba w "4 zdarzenia" na dole to będziesz miał kursy jakie weszły. Maxymalna wygrana jest tak jak wejdzie 5 meczy. Jak 1 nie wchodzi to masz rozliczone tylko jedną "linię".
  • Odpowiedz
@robertx: bo grając systemem buk tak naprawdę rozbija ci to "w tle" na wszystkie możliwe kombinacje kuponów tak aby docelowo któraś z kombinacji dawała ci cztery zwycięskie zdarzenia na kuponie. Tak więc wyszło, że na każdą kombinację z 5 przypada złotówka. Dlatego przy zakładach XzY warto sobie rozpisać ewentualne kombinacje i przeliczyć zysk. Dla leniwych jest opcja, że najlepiej dawać na zakłady systemowe zdarzenia z kursami około 2.0
  • Odpowiedz
@robertx: opcja jest o tyle dobra, że nie zostawia cię zupełnie z niczym w przypadku jednego błędu. ale tak jak pisałem opłacalność tej metody zaczyna się z kursami około 2.0 bo mogło się też okazać, że twoje 4z5 nie zarobiłoby nawet 5 zł
  • Odpowiedz
@robertx: gdybyś przykładowo wszystkie kursy miał 1,5 to w twoim wypadku wygrana wyniosłaby 10 groszy: 1,5 x 1,5 x 1,5 x 1,5 x 1 zł = 5,06 zł a więc praktycznie wkład. Dlatego przy tej metodzie jest polecane właśnie granie wyższymi kursami
  • Odpowiedz