Wpis z mikrobloga

Jakiś zestaw kluczy całkiem dobry do #majsterkowanie naprawa #samochody kwota jakieś 500 PLN. Fajnie jakby były i zwykle i nasadowe w jednym komplecie. nie potrzebuje mlotków kombinerek tylko #klucze, ewentualnie bity na torxy. coś godnego polecenia? wiem że jest tego pełno. ale może ktoś ma coś sprawdzonego coby się nie ukrecil klucz przy pierwszej zapieczonej srubie.
#naprawa #dom #garaz
  • 20
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: ja mam Proxxon PRK23640 i jest ok, z tym że samochodziarzem nie jestem. bogaty zestaw >80 elementów, a jakość wykonania bardzo dobra. bardzo lekkie ale zadziwiająco wytrzymałe grzechotki.
z tym że to zestaw sprzed kilku lat, teraz chyba już nieprodukowany.
za 500 zł jest spory wybór
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: @eugeniusz_geniusz: Też polecam Yato. Choć nie jestem zwolennikiem zestawów kluczy, gdzie jest wszystko w jednym. Osobiście mam taki zestaw:
http://www.meganarzedzia.pl/zestaw-narzedziowy-94-czesciowy-yt-1268,34998.html
Do tego klucze płaskie Coval i w zasadzie to wszystko, czego mi potrzeba do robót warsztatowych przy samochodzie. Oczywiście jest to sprzęt amatorski z dolnej półki, ale jak dotąd nic się nie zepsuło czy obrobiło.
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: Yato, King Tony, Honiton, Craftsman. Pamiętam jeszcze w warsztacie mieli takie dobre klucze polskiej firmy z dożywotnią gwarancją, jak się coś rozwaliło to spokojnie dawali nowe. Tylko zapomniałem nazwy tej firmy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: Polska jest zalana jakims badziewiem ktore promuje sie jako "dobre markowe" polacy w to wierza i kupuja. No coz, najbogatszym krajem nie jestesmy. Musimy spojrzec prawdzie w oczy. Jesli chcemy kupic dobry produkt musimy na niego wydac 4 wyplaty a np amerykanin 1.
Pomieszkalem troche w us, uk, sv, nl i gdy wracam do polski, ide do leroya widze ludzi ktorzy kupuja produkty firm pokroju Ridgid, wydaja mase cebulionow i
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: Covala polecił mi zaufany sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym po tym, jak mu powiedziałem, że nie mogę odkręcić śrub od kół, bo klucz się wygina. Kupiłem nasadkę z tym kluczem kątowym, pokopałem chwilę z buta i puściły wszystkie śruby. Klucz trzymam w bagażniku i po 3 wymianach kół jest jak nowy. Kupiłem więc do tego płaskie Covale i nie zawiodłem się.
Zaznaczam jednak, że jest to sprzęt z dolnej półki.
  • Odpowiedz
@jedrek_masta: ja w swoim warsztacie korzystam z kluczy Yato (nasadowe 1/2" i torx) i płasko/oczkowych "tanich cr-v z marketu" ostatnio płasko oczkowe były po 35zł w promocji w markecie, zestaw YATO kosztował z jakieś 280zł za komplet 1/2"+1/4" Szczerze mowiąc, to przydał by się zestaw posredni czasem, tj. 3/8", ale są w PL niepopularne
  • Odpowiedz