Wpis z mikrobloga

#civ5 #civilization5 #ddmodpack
Wczoraj wrzuciłem na Steam Workshop nową (czwartą) wersję paczki modów DD_Modpack. Jakie są zmiany:
- dodany mod Extra Victory Conditions - 2 nowe rodzaje zwycięstw ekonomiczne i religijne.
- nowa jednostka: Geolog - powstaje w mieście po wybudowaniu Kompanii węglowej lub aluminiowej, może (jednorazowo) te surowce tworzyć na wzgórzach.
- 3 nowe cuda - Kompania węglowa, aluminiowa i energetyczna.
- 1 nowa technologia - Korporacje.
- Nowe ikony Logistyki, Jucznego zwierzęcia, Leku na raka, Czołgów przyszłości i Vertola.

Link: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=511983452
  • 5
@Refusek: OP nie tworzy modów, a jedynie zbiera najlepsze w jedna paczkę :)

Tworzenie modów z jednej strony jest proste, bo Firaxis dał nam świetne narzędzia. Z drugiej strony trudne, bo trzeba nauczyć sie nie tylko programowania, ale też obróbki grafiki czy tworzenia animacji.
@Refusek: Głównie edytowałem już istniejące pliki. Trzeba wiedzieć jak działa kod w plikach gry jak .xml , .sql. i .lua czego można nauczyć się podglądając istniejące mody. Dobrze też jest umieć zrobić jakąś sensowną grafikę do rzeczy w grze.
@Amfidiusz: Częściowo jest to tworzenie, bo część plików zrobiłem sam, a inne istniejące zostały zmienione. Jest to coś między paczką modów a modem.