Wpis z mikrobloga

@LostHighway: służę pomocą. Mam jako takie rozeznanie i z pewniaków w formie internet securiy to chyba tylko comdo zostalo darmowe. Jeszcze kojarzy mi się coś takiego jak zone alarm, ale dawno nie miałem okazji go spotkać.
@LostHighway: działa też normalnie z antywirem od comodo, ja go wywaliłem bo i tak w sumie zbędny mi teraz jest, jeszcze mógłbyś sprawdzić malware bytes premium + comodo firewall(tylko ten 1 jest płatny)
@Jurigag: Heh... Może wyjaśnię, zainstalowane comodo (AF+FW) działa ok, firewall wykrywa akcje. Niestety nie mogę wejść w opcje, PPM na ikonie, wybieram otwórz i nic... A tam jest wszystko, ustawienia, akcje. Nad tym nie mam kontroli. Kom przeskanowany (świeżutki) ComboFixem. Po prostu stało mi się to po zmianie sprzętu... Nówka sztuka, stare dyski, format, świeży system a tu taki zonk :)
Podejrzewam jakiegoś syfa w systemie...
Ni chu ja... Nawet nie ma mignięcia żadnego okienka. Trochę spędziłem czasu nad tym i nic nie wskórałem, FW testowałem skanowaniem z innego kompa w sieci, odezwał się prawidłowo. Zakładam, że działa wszystko prawidłowo. AV nie testowałem z wiadomych względów :)
Kilka osób w sieci też ma ten problem: 1 i 2 Jedyna rada to czyszczenie kompa z całej instalacji (w tym drivery comodo) i instalacja od nowa... Chyba nikt nie pochwalił