Wpis z mikrobloga

Ile to się napierniczyłem dzisiaj wstawiając nowe drzwi to wiem tylko ja i mój brat. Stare miałem z szybą, ale że raz się wkurzyłem i zamknąłem je z dużą siłą to wyleciała szyba i rozbiła się w drobny mak... Cały przedpokój w szkle.
No to castorama, ładne drzwi za 200, najtańsze za 100, no to padło na te za 200. Były za długie o 4,5cm, więc telewizor z dużego pokoju na podłogę, na meblu zazwyczaj podtrzymującym telewizor położone drzwi i tniemy według skrupulatnie wyznaczonej kreski. Cięcie oczywiście wyrzynarką, bo niby czym... Ostrze lata na wszystkie strony świata, ale tolerancja cięcia w 3mm zachowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozostaje tylko zamontować nowe drzwi, czyli wsadzenie w zawiasy. I tutaj niespodzianka. Nowe drzwi nie pasują, bo nie dają się zamknąć, framuga stara, nowe drzwi grubsze o 0,5cm...
Po prawie dwóch godzinach wkładania drzwi na zawiasy, ściągania, przymiarek, prób dotarcia do problemu, pukania w stare zawiasy w celu zmiany położenia bolców, regulacji tych w drzwiach (są wkręcane) udało się dopasować drzwi do framugi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jest idealnie, ale dają się zamknąć i otworzyć. Przy okazji okazało się, że podłoga jest tak krzywa, że w jednym końcu pod drzwiami jest 2mm luzu, a w drugim końcu drzwi około 0,7cm co już widać dosyć wymownie.
Generalnie nie polecam, prosta sprawa, a #!$%@? się z tym bardzo dużo (należałoby kupić nową framugę i wstawić razem z nowymi drzwiami).

#drzwi
#usterka
#zrobsesam
#pracedomowe
#robota
#robotkireczne
#budownictwo
  • 3
@tom1988: myślałem zawsze ze jak wymieniać to całość tyle ze z 200 robi się 500.. Drzwi 200 framuga 150 łata z jednej strony 100. Pianka montazowa i dzień czekania. Gipsowanie szpachlowanie
@Airbooz: Jeśli miałeś poprzednie drzwi takiej samej grubości to najczęściej pozostaje tylko docięcie, bo wymiary na szerokość są raczej uniwersalne. Ja niestety miałem starą framugę i drzwi z końca lat 80.
@Airbooz: idealna podkładka dla programu "usterka". Problem rozwiązany, ale podłoga dalej krzywa, więc szpara pod drzwiami wygląda tak jakby drzwi były krzywo docięte, poza tym zanim drzwi zostały wreszcie zamknięte,mieszcząc się we framudze minęło trochę czasu. Niby prosta robota ograniczająca się tylko do prawidłowego docięcia, ale niestety rzeczywistość posiadała trochę więcej zmiennych.