Wpis z mikrobloga

#ruskapropaganda #rosja #4konserwy #neuropa #zydzi #ruskiagent #polityka #ukraina #rosyjskapropaganda

Na wykopalisku z ponad 320 wykopami wisi wykop użytkownika @koleszkaWWA, który do artykułu z niezależnej dodał antysemicki tytuł Żydowska gazeta pisana dla Polaków powoli zawija interes!. Jako że antysemicki wydźwięk jest charakterystyczny dla rosyjskich trolli na wykopie/w internecie i jest zgodny z ogólnym rosyjskim przekazem propagandowym, postanowiłem sprawdzić jakie to linki jeszcze dodał koleżka @koleszkaWWA (konto od 2 miesięcy, dodaje same antysemickie treści).
Dodał on absurdalny wykop z domeny www.justice4poland.pl, domeny, której nigdy na oczy nie widziałem, ale proszę samemu zobaczyć, jaką treść ta strona prezentuje. A jest to zapewne kolejny organ rosyjskiej propagandy w Polsce, nastawiony na antyżydowską retorykę. Przesłanki?

1. Aktywność portalu jest od maja 2014 roku, czyli w okresie, gdy powstały inne organy rosyjskiej propagandy (jak dziennik-polityczny.com), a na wykopie i w internecie zaczęły się pojawiać konta propagandowe.
2. Spiskowa treść na stronie w 99% składająca się z absurdalnych antysemickich artykułów.
3. Poniżej najważniejsze przesłanki, a raczej dowody, na sianie rosyjskiej dezinformacji w Polsce:

Ukraina – Ukro-naziści odcinają głowy powstańcom Noworosji
Katyn: The Story Hollywood Won’t Tell - kto dokonał ludobójstwa w Katyniu? To chyba oczywiste - Żydzi.
Typowy paszkwil o Ukrainie
Holenderski samolot został zestrzelony przez USA
Ukraina – Ukro-naziści odcinają głowy powstańcom Noworosji zdjęcie +18
Putin – monstrum czy zbawca ?
Uratuj dzieci z Donbasu przed ukraińską armią!

Ta strona jest przepełniona takimi treściami. Jeszcze wczoraj myślałem, że to jakaś niszowy portal i się nie ma co przejmować, ale dziś z ciekawości sprawdziłem ile razy się ona na wykopie pojawiła. Dwukrotnie - raz dodana przez @koleszkaWWA, a drugi raz dodana 4 dni temu przez użytkownika @Tamariken (konto od 1 mies.)
2044 wykopów, 15 zakopów.

2044 niezależnych wykopków wykopuje na główną stronę rosyjską propagandę.

Pytanie głównie do #4konserwy - jakie to uczucie świadomie wykopywać i promować rosyjską propagandę i realizować propagandowe interesy Rosji w Polsce? Jak możecie jednocześnie wspierać rosyjskie interesy, a jednocześnie oskarżać wszystkich z PO, Komorowskiego itd. o bycie rosyjskimi agentami? Sami łykacie jak wygłodniałe małe pelikany prymitywne rosyjskie paszkwile i przekazy medialne. Czy cofniecie swoje wykopy i wyjaśnicie swój proces myślowy?

I jeszcze jedno prorosyjski troll @hungbejwin_ludowy: lubi wyzywać każdego o odmiennych poglądach od ukraińskich nazistów, banderowców itd. oraz "oburza się" wraz z innymi trollami o rzekomo "nazistowską Ukrainę". Jednocześnie, wykopuje portale i antyżydowską retorykę żywcem wyjętą z III Rzeszy (jako jeden z nielicznych wykopał link o Geremku zalinkowany wcześniej). Kto tu jest naziolem? Tak samo @milos88t:, inny sympatyk opcji rosyjskiej, zrównuje wszystkich Ukraińców z nazistami, ale jednocześnie wg niego jedyna różnica między wagonem piasku a Żydami to, to że wagonu piasku nie rozładuje widłami..

Apeluję do #4konserwy i innych, żeby zachowali rozum i godność człowieka i przestali wspierać rosyjskie interesy propagandowe, które coraz śmielej się na wykopie rozprzestrzeniają.
  • 40
Boże co za idiota. Jeżeli moje konto uważasz za multikonto jakiegoś gościa to Ci współczuję :D Rosyjska propaganda?
Powiem Ci szczerzę wykopku, że nie chce mi się nawet do tego odnosić haha. Współczuję Ci :)
@glosnik: Mam na facebooku po lubianą stronę z ciekawymi wiadomościami. Tę profil na fb ma Polak mieszkający w UK za pewne również jest antysemitą i rosyjskim trollem jak twierdzi autor tego wpisu :D Dopiero się obudziłem ciężko mi to jeszcze ogarnąć, ale powiem szczerzę dawno takich śmieci nie czytałem