Wpis z mikrobloga

@Salieri_: Wlasnie o tym pytaniu mówie. "szczególną ostrożność" powinno sie zachować zawsze. Wyskoczy Ci na takiej idealnej drodze dziki borsuk czy chu*j wie co i zaliczysz glebe, bo zamiast uważać zapatrzyłeś sie na niebio...?
  • Odpowiedz
@TheBorsuk: co? Zwężanie się pola widzenia istnieje, znajdź mi kogoś kto to zdementuje, choć faktem jest, że można się w tym celu "wytrenować" i profesjonalni zawodnicy nie mają z tym problemu.

@pitu-pr: pytanie jest źle sformułowane. Kąt jest niezależny od prędkości, ale ludzki mózg nie przystosowany do takiej prędkości ma problem z analizą tylu bodźców wzrokowych więc skupia się na tym na co my zwracamy szczególną uwagę, więc przy dużej
  • Odpowiedz
@pitu-pr: pytanie źle zadane. kąt pozostaje ten sam. Prędkość wpływa jedynie na szybkość reakcji oka. Im szybciej tym mniej szczegółów potrafimy zobaczyć.
pytanie układał debil.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: Pytanie jest dobrze zadane. Pytają się o kąt widzenia motocyklisty, a nie oka motocyklisty :) Ostre pole widzenia człowieka to ~15°. Szersze pole widzenia jest "sklejane" przez mózg poprzez poruszanie gałką oczną. Przy większych prędkościach nie jest on w stanie tego przetworzyć, więc kąt widzenia motocyklisty się zmniejsza, mimo że kąt widzenia oka oczywiście się nie zmienia.
  • Odpowiedz
@pitu-pr: To nie jest pytanie czysto TECHNICZNE o możliwości Twojego oka/kamery. Ile razy przeleciałeś wzrokiem po tłumie, z którego po chwili wyłania się kumpel i mówisz mu na starcie "o, nie widziałem Ciebie!", chociaż tak naprawdę techniczne ujmując sprawę widziałeś go jak każdego innego.

Widzenie tutaj jest rozumiane jako akt pojmowania rzeczywistości i przy większych prędkościach faktycznie kąt analizowanego obszaru się zawęża. Chociaż sam inaczej zadałbym to pytanie, bo wydaje mi
  • Odpowiedz
@pitu-pr: kurde #niepopularnaopinia, mnie sie wydaje ze jednak sie zmniejsza. Jak zwiekszam predkosc to glowe daje w dol, zeby opor powietrza na kask nie "pchal" mi go do tylu.
I schylam glowe i wtedy moj kat sie zmniejsza.
Ale nie ten na szerokosc tylko ten na dlugosc, jezeli wiecie o co chodzi.
  • Odpowiedz
@BrodatyBronek: Tak jak wiele osób napisało już pytanie jest trochę źle skonstruowane. Mogli to inaczej zapisać, wiadomo o co im chodzi ale taki głupek jak ja od razu przenosi to do matematyki i wychodzi oczywiście, że kąt się nie zmienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tremade:
@pitu-pr:
Dziekuje tramade za napisanie tego co mialem wlasnie pisac. To proste i intuicyjne ale niektorzy widocznie zawsze sie musza czepiac szczegolow i na sile wymyslac problemy, a wynika to zapewne z faktu nie radzenia sobie z obowiazkami (tutaj nauka do egzaminu). Pitu jesli wszystko traktujesz doslownie to zycze powodzenia w zyciu, bo Ci sie przyda. Latwiej to zrozumiec na podobnym przykladzie. Stoisz w tlumie w ktorym kazdy rozmawia.
  • Odpowiedz
@punkt_widzenia: wtf, co to za koncepcje tutaj zdradzasz? Kąt widzenia się zmniejsza? Nie. Kurtyna. Nie masz obowiązku domyślać się co konstruujący pytanie mógł mieć na myśli, tylko na nie odpowiedzieć. I co to za wizja, "wynika to zapewne z faktu nie radzenia sobie z obowiazkami (tutaj nauka do egzaminu)."
Na jakich przesłankach to zapewne?
  • Odpowiedz
@Statek_kosmiczny_z_kosci_sloniowej: spiesze z odpowiedzia. To nie domyslanie sie a jedynie logiczny ciag implikacji. Ze wzgledu na przechodniosc implikacji mozna uznac ze kat widzenia sie zmniejsza ze wzrostem prwdkosci. Upraszczajac to oznacza ze twoj mozg przetwarza informacje z mniejszego kata widzenia. Poniewaz obraz u boku jest na tyle rozmazany ze nie jestes w stanie go odczytac,czyli mozna go pominac tj. zwezyc kat "widzenia" (widzenie nalezy rozumiec jako nie tylko porcje infromacji dostarczane
  • Odpowiedz