Wpis z mikrobloga

Jedyne jakie może być to gazowe.


@8szymon8:

A ona się mnie pyta czy w kaloryferach i podłodze będzie gaz płynął?

yyyyh! Czy to nie oczywiste?!
A i najlepsze jest olejowe, bo wolno płynie i długo temperaturę trzyma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedyne jakie może być to gazowe.

@8szymon8: pomyśl nad kominkiem. Wydatek może i paru tysięcy zł, ale przy niezbyt zimnych temperaturach, pozwala sporo zaoszczędzić... no chyba, że wszystkie pokoje w domu masz non stop zajęte, to wtedy nie :( . Ale słyszałem, że ogrzewanie gazowe do najtańszych nie należy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@simperium: to ile zaplaci za ogrzewanie zalezy od sprawnosci jesto domu/mieszkania (klasa A/B/C/D - gdzie D to najnizsza sprawnosc czyli wszystko czym grzejesz #!$%@? na zewnatrz) i roku produkcji instalacji gazowej. My mamy nowy dom w holandii, instalacja ma max 2 lata i placimy ok 60 euro miesiecznie za ogrzewanie 150 m2 - temp ustawiona na termostacie - 21 stopni
placimy ok 60 euro miesiecznie za ogrzewanie

@v00: o, to ci powiem, zaskoczyłeś mnie ceną :). Płacicie 60E przez cały rok, a potem dopłata, czy wychodzi to średnio w okresie zimowym? Swoją drogą... czy w Holandii nie jest znacznie cieplej, niż w Polsce zimą (a więc może być tak, że rzeczywiście ceny nie będą jakieś kosmiczne)?
@simperium: moze, nie wiem :) wedlug mnie tak niska cena wynika z tego ze nasz dom ma sprawnosc klasy A, z tego co slysze piecyk wlancza sie tylko na chwilke i od razu wylancza - jestem mega zadowolony z tego, w ramach kontrastu mam uzywanego forda ktory co miesiac #!$%@? mi jakis problem, teraz jezdze z 3 problemami ktore nie sa latwe do naprawy i w dodatku w grudniu jedziemy nim
@simperium: do najtańszych na pewno nie :(, ale za to najwygodniejsze - niestety coś za coś ;)
a kominek i owszem - mógłbym rozważyć, ale nie mam poprowadzonej instalacji pod płaszcz wodny, jedynie kominy rozprowadzające ciepło po pokojach.
@v00: Sprawność nie wiem jaką ma budynek, ale 86m2 w bliźniaczej zabudowie w nowym budownictwie. Liczę w miarę na oszczędne grzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)